Gyvenimas

2019.11.08 07:16

Paramą sergančių vaikų šeimoms renkanti Eglė Mėlinauskienė: pirmą kartą per 18 metų taip nusviro rankos

komunikacijos specialistas: akciją dar galima išgelbėti
Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.11.08 07:16

„18 metų esu šalia šitų vaikų ir man pirmą kartą per 18 metų taip nusviro rankos“, – sako „Mamų unijos“ steigėja ir prezidentė Eglė Mėlinauskienė, kurios inicijuota akcija, skirta paremti „Šeimos namų“, skirtų onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų artimiesiems, statybą, eina į pabaigą, tačiau iki užsibrėžtos surinkti sumos nė neįpusėjo.

Rugsėjo 16 dieną sostinės Katedros aikštėje atsirado imitacinė palata, buvo kviečiama užeiti, prisėsti ant tuščios kėdės ir taip patirti sunkiai sergančius vaikus slaugančių artimųjų išgyvenimus bei paaukoti.

Akcija „Vienos kėdės istorija“ pradėta garsiai, pirmoji ant kėdės prisėdo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, renginyje savo skaudžiais prisiminimais dalijosi Arūnas Valinskas, Stanislovas Stavickis-Stano, aukoti kviečiančiame klipe filmavosi Andrius Mamontovas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Ieva Zasimauskaitė, Larisa Kalpokaitė, Justinas Jarutis ir kiti.

Socialinė akcija organizuota pagal analogišką rumunų pavyzdį, kuris prieš porą metų sulaukė sėkmės: gyventojai aukojo itin dosniai, o kampanija pelnė prestižinį „Kanų liūtų“ apdovanojimą.

Deja, stipraus starto ir patikrintos koncepcijos nepakako, kad Lietuvoje per du mėnesius būtų suaukota „Šeimos namų“ statybų užbaigimui reikalinga pusės milijono eurų suma.

Šiuo metu gyventojai yra paaukoję šiek tiek daugiau nei 190 tūkst. eurų, iš kurių apie 80 tūkst. yra vieno žmogaus parama. Negana to, lapkričio 16 d. baigs galioti palatai Katedros aikštėje stovėti išduotas leidimas. Nusivylusi, kad reikiamos pinigų sumos iki šios datos surinkti nepavyko, E. Mėlinauskienė norėtų akciją Katedros aikštėje pratęsti. Ji tikisi, kad gal žmonės prieš Kalėdas aukotų dosniau.

„Kol kas vyksta derybos su savivaldybe. Lapkričio pabaigoje vyks renginys, dėl to jie norėtų mus iš ten iškelti. Kol kas jokio varianto nesvarstome, laukiame atsakymo. Namelis yra po medžiais, nemanau, kad kažkam trukdytume“, – portalui LRT.lt sakė E. Mėlinauskienė.

E. Mėlinauskienė svarsto, kad galbūt akcija „Šeimos namams“ paremti nepavyko, nes žmonės netiki ateities projektais.

„Jautriau reaguojame ir aukojame, kai matome sunkiai sergantį vaiką. Sunkiau žmogui suvokti šito projekto prasmę, kai kas sako, kad per daug prabangu turėti tokį projektą, kad per mažam skaičiui skirta, bet projektas yra skirtas ne vienam vaikui, o visai šeimai. Reikia pagalvoti, kiek žmonių, esančių aplink vaiką, mes padėsime ir kaip svarbu, kad tie žmonės neiškristų iš gyvenimo, nesusirgtų naujomis ligomis. Prarandame tas šeimas, visaverčius žmones ir toliau valstybei tai kainuoja“, – teigia E. Mėlinauskienė.

Nors yra teigiančių, kad akcija nepavyko dėl prasto komunikacijos plano, E. Mėlinauskienė mano, kad kampanija buvo sudėliota pakankamai gerai. Tiesa, prisipažįsta pastaruoju metu išgyvenanti ne pačius geriausius laikus.

„18 metų esu šalia šitų vaikų ir man pirmą kartą per 18 metų taip nusviro rankos. Tokia neviltis. Kartais sunkiai pakylu. Tada einu į ligoninę pas vaikus tam, kad pasikelčiau motyvaciją“, – teigia E. Mėlinauskienė ir priduria, jog žiūrint į sergančių vaikų akis jai ir vėl atsiranda ūpas stengtis ir kovoti už savo idėją.

Komunikacijos specialistas Arijus Katauskas portalui LRT.lt sakė, kad komunikacijos klaidų viešinant akciją padaryta, tačiau projekto dar nenurašo.

„Akivaizdus vienas dalykas – prie tokio triukšmo, koks yra viešojoje erdvėje, komunikacijos tikrai pritrūko. Pavyzdžiui, dvi savaites viešojoje erdvėje kalbėjome tik apie Alytaus gaisrą. Pati pradžia iš tikrųjų buvo pakankamai sėkmingai nušviesta, buvo daug žadanti. Bet paskui nebuvo nei tarpinių rezultatų, nei veiksmų, kurie pritrauktų dėmesio. Jei specialiai šia tema nesidomi ir neini į Katedros aikštę, pamiršti, kad toks dalykas yra“, – sako A. Katauskas.

Pirminio tikslo įgyvendinti jau greičiausiai nebepavyks, tačiau A. Katauskas tiki, jog, pasitelkus specialistus, kampaniją atgaivinti ir iki lapkričio 16-osios nemažai nuveikti dar įmanoma.

„Manau, kad tikrai galima išgelbėti akciją, tik reikėtų nebedaryti tokių klaidų, kokios padarytos. Reikėtų raginti žmones aukoti, o ne kaltinti, kad neaukoja. Pradžioje buvo labai įsitraukę influenceriai. Galima viską tą patį pasitelkti. Tik tikėtis tų tikslų, kurie buvo keliami, tikrai neverta. Kai tu pasakai, kad nesurinkai to, ką planavai, ir nepadarysi to, ką žadėjai, tai daug kam kyla klausimas, kodėl prisidėti, jeigu nieko nebus“, – svarsto A. Katauskas.

Jis pastebi, kad ankstesnės labdaros kampanijos vykdavo mažesniame komunikaciniame triukšme ir būdavo daug geriau matomos, todėl ir jų rezultatai geresni.

„Yra sakoma, kad pavargome nuo akcijų, bet kai staigiai kyla poreikis, žmonės suaukoja. Tiesiog žmones reikia motyvuoti tai daryti ir pasiekti juos, kad jie žinotų, kad turi tokį pasirinkimą – aukoti“, – įsitikinęs A. Katauskas.

LRT.lt primena, kad „Mamų unijos Šeimos namuose“ turėtų įsikurti vėžiu sergančių vaikų šeimos. Sekant geriausiais pasaulio pavyzdžiais, šioms šeimoms čia bus teikiama visapusiška pagalba. Imitacinė palata Katedros aikštėje turėtų stovėti tol, kol bus surinkta visa statyboms užbaigti reikalinga pinigų suma.

Informacija, kaip paaukoti, – „Mamų unijos“ tinklapyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt