Naujienų srautas

Gyvenimas2019.11.06 17:04

Venecijos gondolininkai baiminasi dėl šiukšlynu virstančio Didžiojo kanalo: į pagalbą skuba savanoriai-sanitarai

Venecijos simboliu neretai laikomu Didžiuoju kanalu turistus plukdantys gondolininkai įspėja, kad kanalas jų akyse pamažu virsta šiukšlynu. Būtent todėl Venecijos Gondolininkų asociacija įkūrė savanorių sanitarų būrius, kurie po darbų neria į drumzliną kanalo vandenį. Vien šiemet Didžiajame kanale sužvejota per pustrečios tonos šiukšlių.

Saulei nusileidus dauguma turistų iš Venecijos Didžiuoju kanalu plaukiojančių gondolų persikelia į restoranus. Tada į valtis sėda miesto sanitarais save vadinantys savanoriai. Dauguma jų – gondolininkai, kasdien plaukiojantys kanalais.

Venecijiečiai tikina, kad po vandeniu atsiveria kur kas mažiau romantiška miesto pusė. Gelmės slepia tonas šiukšlių, todėl miesto gyventojai imasi iniciatyvos ir jau šeštą kartą šiemet neria į drumzliną vandenį.

„Baigiau darbą prieš valandą. Tuoj apsivilksiu naro kostiumą ir šoksiu į vandenį. Net jei tai atrodo beprotiška, – pasakoja gondolininkas Lorenzo`as Brunello`as. – Susitikę su bendraminčiais bandome kartu pamažu ne tik skleisti žinią apie šiukšlių problemą, bet ir padaryti ką nors apčiuopiamo.“

Ties Didžiuoju kanalu kaidaise kūrėsi įtakingiausios venecijiečių šeimos. Beveik keturių kilometrų ilgio kanalas iki šių dienų išliko pulsuojanti miesto arterija. Tai įrodo ir rastų šiukšlių kiekies – šiemet savanoriai iš kanalo ištraukė per pustrečios tonos įvairiausių daiktų.

Venecijiečius stebina ne tik šiukšlių gausa, bet ir tai, ką žmonės išmeta: į krantą teko vilkti ne tik kompiuterių monitorius, bet ir dviračius, skalbimo mašinas, radijo imtuvus.

„Pirmąjį kartą ištraukėme penkis šimtus kilogramų šiukšlių, kitą sykį – septynis šimtus. Kalbame apie tonas šiukšlių. Pavyzdžiui, padangos sveria apie trisdešimt kilogramų... Jas ištraukti – nelengva, mat yra įsmigusios į purvą“, – pasakoja L. Brunello`as.

Savanorių sanitarų būriai Didžiame Kanale šiukšles žvejos bent kartą per mėnesį iki kitų metų balandžio.

Išsamiau – reportaže (nuo 44.30)

Laba diena, Lietuva. Dešimtmečio istorijos tęsinys: Neringa Venckienė laišku sūnui patvirtina – šiandien ji bus pargabenta į Lietuvą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi