Gyvenimas

2019.11.06 10:40

Šiemet Vilniuje sužibsianti Kalėdų eglė bus ne mažiau įspūdinga, jai skirta suma – apie 90 tūkst. eurų

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2019.11.06 10:40

Už lango vėstantys orai išduoda, jog pamažu artėja žiemos šventės, kurioms pradedama ruoštis iš anksto. Socialiniuose tinkluose žmonės jau dalijasi dalyvausiantys didžiųjų šalies miestų Kalėdų eglių įžiebimo šventėse, o Vilniaus kultūros centro vadovas atskleidė, jog šiemet Kalėdų eglei skiriama suma bus ne ką mažiau įspūdinga nei praėjusią žiemą.

Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis tikina, kad šiemet sostinę puošiančios kalėdinės dekoracijos ir vėl išsiskirs originalumu, tačiau kaip atrodys Katedros aikštėje švytinti žaliaskarė ir šurmuliuojanti kalėdinė mugė, lieka po paslapties šydu, kuris bus atidengtas per lapkričio 30 d. vyksiančią Vilniaus eglės įžiebimo šventę.

„Kaip ir kasmet, vilniečiams ir sostinės svečiams iš viso pasaulio ir Lietuvos paruošėme įspūdingas, įsimintinas ir labai ypatingas žiemos šventes su gausybe renginių ir staigmenų. <...> Vienas pagrindinių žiemos švenčių simbolių – Kalėdų eglė – kasmet nustebina savo originaliu meniniu išpildymu, tema, simbolika.

Pastaruosius ketverius metus sostinės eglė ryškiai švietė ir Katedros aikštėje, ir pasaulio žiniasklaidoje, patekdavo į įvairius reitingus. Šiųmetė eglė neabejotinai vėl džiugins ir stebins“, – portalui LRT.lt sako P. Jurgutis.

Žiemos šventėms kasmet imama ruoštis vis anksčiau ir atsakingiau, o kad Vilnius išsiskirtų originaliomis dekoracijomis, pastangas deda ir visos sostinės seniūnijos. „Kad šventė mieste būtų juntama kiekviename žingsnyje, dar spalio mėnesį buvo paskelbtas konkursas „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2019“. Kalėdų renginiams bendruomenėse ruošiasi ir kiekviena sostinės seniūnija“, – tvirtina P. Jurgutis.

Miesto pastangos žiemos švenčių metu sostinėje sukurti žiemos pastangą praėjusiais metais nenuėjo veltui – praėjusių metų Kalėdų eglė „Laikas“ susilaukė ir pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Vienas populiariausų JAV kelionių portalų „New York Post“, kurį skaito beveik 80 milijonų žmonių, Vilnių paskelbė vienu iš 9 magiškiausių kalėdinių Europos miestų.

Įžiebta eglė „Laikas“ šovė į gražiausiųjų topus tokiuose žiniasklaidos kanaluose kaip JAV naujienų portalas „USA Today“ su 135 milijonus per mėnesį siekiančia skaitytojų auditorija, kelionių portalai „Matador Network“ bei „Fodor‘s Travel“, Belgijos naujienų portalas „Brussels Express“ ir kiti žiniasklaidos kanalai.

Magiška Vilniaus kalėdine Vilniaus atmosfera žavėjosi vienas didžiausių Italijos naujienų portalų „Corriere della Serra“ bei bene didžiausias Lenkijos žinių portalas „Wirtualna Polska“. Pastarojo žurnalistė rašė: „Vilnius gali pasigirti stilingu ir moderniu Kalėdų miesteliu. Skaudančia širdimi turiu pripažinti, kad Krokuva ir Vroclavas nesiekia jam iki kulnų“.

Vilniaus kultūros centro vadovas atskleidė, jog šiemet Vilniaus Katedros aikštėje sužibsiančiai eglutei bus skirta ne mažiau įspūdinga suma nei praėjusiais metais. „Kalėdų eglės Katedros aikštėje kūrybos, konstrukcijos sumontavimo, papuošimo, šventinės erdvės dekoravimo, priežiūros, demontavimo, transportavimo paslaugoms šiemet skirta apie 90 tūkst. eurų“, – tvirtino P. Jurgutis.

Praėjusiais metais Kalėdų eglei sostinėje buvo skirta 95 tūkst. eurų, prieš dvejus metus eglės puošybai buvo išleista apie 45 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt