Gyvenimas

2019.11.04 11:50

Paauglystėje gimusi palangiškio meilė balandžiams jau įrašyta ir į rekordų knygą

žiūrėkite reportažą
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.04 11:50

Meilė gamtai gali atvesti iki rekordų. Palangiškis Reinoldas Liaudanskas nuo paauglystės pradėjęs domėtis gamta, namuose augina kelias dešimtis balandžių, o jo surinktas balandžių statulėlių rinkinys – gausiausias šalyje.

Palangos balandininkų klubo pirmininkas R. Liaudanskas šiuo metu augina 4 veislių balandžius.

„Klaipėdos aukštaskraidžiai, šita veislė išvesta 19 a. Mažojoj Lietuvoj. Labai populiari buvo ir dabar yra mūsų pajūrio zonoj. Liepojos baltauodegiai irgi nykstanti latvių veislė, noriu ją išsaugoti kaip nykstančią veislę, labai jaukūs, gražūs balandžiai. Šiaulių baltasparniai yra trijų spalvų: juodi, geltoni ir raudoni. Sportiniai pašto balandžiai, kuriuos leidžiam per vestuves, per įvairias šventes“, – pasakojo R. Liaudanskas.

Vyras sako balandžius pamėgęs paauglystėje, kai kaimynas balandininkas, pastebėjęs, kad Reinoldas domisi gamta, padovanojo pirmąją balandžių porelę.

„Jis man nupirko Lietuvos vartiklius – taip jų veislė vadinasi, taip pirmoji pora atkeliavo į mano balandinę. Draugai padėjo pastatyt balandinę. Nuo to ir prasidėjo pažintis su balandžių pasauliu“, – sako R. Liaudanskas.

Ir tęsiasi visą gyvenimą. Šiuo metu palangiškis turi tik 37 paukščius, bet apie juos gali pasakoti nesustodamas. Pavyzdžiui, apie tai, kad sportiniai pašto balandžiai grįžta paleisti ir už tūkstančio kilometrų.

Prieš 14 metų Reinoldas ėmė rinkti ir balandžių skulptūrėles, pašto ženklus ar atvirukus, puoštus balandžiais. Dabar gali pasigirti pusės tūkstančio eksponatų kolekcija iš 25 šalių. Dalis rekordų agentūros užfiksuoto rinkinio eksponuojama viename kurorto viešbutyje. Seniausias eksponatas yra iš Amerikos, 1896 metų. Mažiausias – itališkas balandėlis, sveria vos 2 gramus, didžiausias – per du kilogramus.

Išsamiau – Jovitos Gaižauskaitės reportaže (nuo 04.13 min.):

Žinios. Nuo šiandien utilizuojant taršų automobilį – 1000 eurų kompensacija naujam
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt