Gyvenimas

2019.11.04 10:42

Pasaulinė riešutų sviesto diena: žemės riešutai – vieninteliai, kurie neauga ant medžių

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.11.04 10:42

Lapkričio 4-ąją pasaulyje minima Riešutų sviesto diena. Tradicinis riešutų sviestas yra gaminamas iš žemės riešutų, sumaltų iki kreminės masės. Jis naudojamas kaip užtepas ant duonos arba kaip sudėtinė kitų patiekalų dalis.

Riešutų sviestas populiarus Šiaurės Amerikoje ir kai kuriose Europos bei Azijos šalyse. Didžiausios žemės riešutų sviesto gamintojos ir eksportuotojos yra JAV, Kinija, Kanada, Nyderlandai.

Gaminant žemės riešutų sviestą riešutai išlukštenami, sausai pakepinami, atvėsinami, tada nuimama viršutinė luobelė, jie išrūšiuojami ir sumalami specialia mašina.

Siekiant pagerinti konsistenciją ir skonį, į gautą masę papildomai įmaišoma druskos, aliejaus, cukraus. Tai kaloringas maisto produktas: 100 g žemės riešutų sviesto turi 588 kalorijas, 25 gramus baltymų, 20 g angliavandenių, 50 g riebalų.

Riešutų svieste yra magnio, fosforo, vario, cinko, vitamino E ir kitų naudingų medžiagų. Kalbant apie žemės riešutų sviestą, reikėtų paminėti ir pačius žemės riešutus. Jie kildinami iš Pietų Afrikos, o rašytiniuose šaltiniuose minima, kad sukultūrinti jie jau 7600 metų. Ir dar vienas įdomus faktas. Tai vieninteliai riešutai, neaugantys ant medžių. Žemės riešutai priskiriami ankštiniams augalams. Šie riešutai kasami iš žemės.

Išsamiau – reportaže:

Riešutų sviesto dieną mini ne tik voverės: vienintelius ne ant medžių augančius riešutus žmonės naudoja jau 7600 metų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.