Gyvenimas

2019.11.02 19:46

Iš Kinijos su apdovanojimais grįžę Lietuvos virtuvės šefai: mūsų šalis žymi ne tik dėl krepšinio

Virtuvės šefai Rokas Ragauskas ir Erikas Janerikas bei Virėjų ir konditerių asociacijos prezidentas Jaroslavas Orševskis į LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studiją atsinešė du sidabro ir vieną bronzos medalį. Apdovanojimus jie atsivežė iš Kinijos, kur vyko Jaunųjų virėjų konkursas.

„Kinijoje vykęs konkursas yra rengiamas pasaulinės „World Chef“ kulinarijos asociacijos, vienijančios nacionalines kulinarų asociacijas. Pats konkursas labai aukšto lygio ir jame dalyvavo dvidešimt Kinijos komandų ir dvidešimt dvi kitų šalių komandos. Viena jų – mūsų šalies komanda. Tai puiki proga susipažinti su kitų šalių virtuve ir pristatyti save“, – pasakoja dalyviai.

Lietuvos virėjų komanda parsivežė du sidabrinius apdovanojimus, bronza – asmeninis E. Janeriko pasiekimas. Konkursui Eriką ir Roką ruošė jų mentorius J. Orševski. Jis sako, kad jaunųjų šefų, dalyvaujančių įvairiuose konkursuose, netrūksta ir pasiekimų ar pelnytų apdovanojimų. „Džiugu, kad talentų atrandame ir parodome, kad Lietuva pasaulyje žymi ne tik dėl krepšinio, bet ir dėl savo kulinarinių skonių“, – sako ji.

Kaip ir kiekvienam čempionatui, taip ir šiam teko ilgai ruoštis, treniruotis, pasirūpinti produktais. Dalį produktų komanda vežėsi iš Lietuvos. „Su savimi pasiėmėme antį, o daržoves pirkome vietoje. Žinoma, radome ne viską, ko mums reikėjo, tad paskutinę naktį teko šiek tiek keisti receptą. Tačiau viskas pavyko gerai“, – sako R. Ragauskas.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 56.50 min.).

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Dainotas Varnas po svajonių dainos su Michaelu Buble: jis labai gerai kvepia