Gyvenimas

2019.11.01 07:59

Moliūgų paroda vėl nušvietė Užupį – savo žibintą galite atnešti ir jūs

LRT.lt2019.11.01 07:59

Milžiniško susidomėjimo pernai sulaukusi šviečiančių moliūgų paroda Jono Meko Skersvėjyje šiemet vėl sugrįžta į Užupį! Renginio organizatorius „Užupio MekaS“ kviečia visus – mažus ir didelius, užupiečius ir vilniečius, spalio 31–lapkričio 2 d. bet kuriuo paros metu atnešti savo išskaptuotą moliūgą su žvakute ir drauge sukurti nuotaikingą instaliaciją „HELLOMoliūgai“.

Kol J. Meko Skersvėjyje vyksta rekonstrukcija, renginio vieta keliasi prie Vilnelės. Gąsdinančiai įspūdinga šviečiančių moliūgų trasa šiemet drieksis nuo Malūnų gatvės tilto iki Užupio tilto, nuo Tibeto Skvero iki pat Užupio Kavinės terasos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jei išskaptuoto moliūgo dar neturite, savo instaliaciją galite sukurti organizatorių bičiulio – Užupio meno inkubatoriaus – rengiamose moliūgų skaptavimo dirbtuvėse, kurios vyks spalio 31 d. 14–17 val. „Galeroje“ (Užupio g. 2A). Tereikia atsinešti savo moliūgą ir įrankius, o jaukia erdve, muzika bei arbatėle su sausainiais pasirūpins dirbtuvių rengėjai.

„Paroda „HELLOMoliūgai“ gimė iš noro sutelkti užupiečių bendruomenę, drauge papuošti Užupį. Pernai mums puikiai pavyko – eksponatų daugėjo kasdien, kol pasiekė įspūdingą skaičių – net 200 moliūgų! Žmonės džiaugėsi įsimintinu reginiu, dėkojo už šią idėją ir ne vienas išreiškė norą, kad tai taptų gražia tradicija“, – sėkmingą pradžią prisimena projekto „Užupio MekaS“ kūrybos vadovė Miglė Rusteikaitė.

„Tad šiemet vėl inicijuojame ir visus raginame prisidėti prie šviečiančių moliūgų parodos. Tik šįkart susitikime ne Jono Meko Skersvėjyje, nes ten vyksta rekonstrukcija, bet prie Vilnelės, tarp abiejų tiltų“, – sudalyvauti bendruomeninėje instaliacijoje kviečia M. Rusteikaitė.

Praėjusiais metais daugybę dalyvių ir žiūrovų subūrusi smagi bei interaktyvi paroda, tikimasi, sulauks ne mažesnio dėmesio ir šiemet. Pasak rengėjų, tokiu metu moliūgų karšinė apima kone visus – instaliacijų autoriai varžosi, kuris atneš šiurpesnį ar originalesnį eksponatą, praeiviai ar vietiniai geranoriškai uždega užgesusius žibintus, o tyčia ar netyčia užklydę žiūrovai negali atsigrožėti šiuo šviesos taku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.