Naujienų srautas

Gyvenimas2019.10.31 12:35

Bangų mūša Vilniaus centre – šeimos bute vyrauja pajūrio tema

žiūrėkite reportažą

Net kai jūra už trijų šimtų kilometrų, pajūrio nuotaiką galima susikurti per interjerą. Būtent tokie namai yra sukurti viename bute sostinės senamiestyje.

Kiek daugiau nei 50 kv. m. tik du langai ir jokių kontrastų, tačiau juntama pajūrio atmosfera. Vilniaus centre šeimai, kuri jau užaugino vaikus, kūrusi interjerą dizainerė Laura Giržadė sako, kad pajūrio temos čia neplanavo, ji tarsi pati atkeliavusi iš pasirinktų sprendimų, o jie prasidėję nuo dizainerės ir šių namų gyventojų drąsos. Jie pamatė būstą kitaip nei nubraižyta statytojo plane ir ryžosi patalpas gerokai perplanuoti.

Klientai drąsos netikėtumams turėjo. Dizainerė pasiūlė penkis naujus variantus, o būsimi šio būsto gyventojai pasirinko patį drąsiausią – vietoj virtuvės įkurdinti miegamąjį, abu langus atiduoti gyvenamajai zonai.

„Toks buvo uždavinys, tą zona, kurioje gyvenama, maksimaliai išdidinti. O miegamąjį palikome tokį, kad tilptų tik lova ir spinta“, – sakė L. Giržadė.

Svarbiausiu interjero akcentu tapo langas sienoje tarp miegamojo ir svetainės. Ji ir riboja, ir jungia dvi skirtingas namų erdves. Laura pasiryžo jį siūlyti apvalų. Bute yra ir dar viena tokia pat didelė ir apvali detalė – tai veidrodis vonios kambaryje.

Šio interjero kolorito pagrindas – dizainerės universalia vadinama balta spalva, kuri, anot pašnekovės išlieka ir tendencijoms nupučiant visas kitas spalvas.

Ją papildo įvairūs šiltesni ir šaltesni smėlio ir pilkos tonai, kuriuos pasufleravo iš anksto gyventojų įsigytos krosnelės spalva ir jokių ryškių kontrastų. Ryškiausi čia – jau žmonių turėti paveikslai, kuriems vietos buvo suplanuotos iš anksto.

Pajūrio atmosfera čia, pasak pašnekovės, sufleruoja ir apie atostogų motyvą, nors jūra nuo čia – už trijų šimtų kilometrų

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže:

Bangų mūša Vilniaus centre: drąsios dizainerės bute – pajūrio tema
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi