Gyvenimas

2019.10.29 19:21

Atbulai kalbančios Jorūnės draugai vakarėlio be jos stendapo jau nebeįsivaizduoja

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.10.29 19:21

Lietuvių gestų kalbos vertėja Jorūnė Žalnierukynaitė turi tokį talentą, kuris jos šeimai jau yra tapęs įprastu reiškiniu, tačiau draugams – vis dar smagi pramoga. Mergina gali net ilgiausius žodžius ar ištisus sakinius vos išgirdusi pasakyti atbulai.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjusi J. Žalnierukynaitė atbulai kalbėti pradėjo dar vaikų darželyje. Mergaitė prašydavo tėvų pasakyti kokį nors žodį ir jį atkartodavo atbulai. Tiesa, tėvai ilgai manė, kad dukra tiesiog kažką kalba savo kalba ir tik po kurio laiko suprato, kad ji atbulai atkartoja kiekvieną iš eilės einančią raidę.

J. Žalnierukynaitė sako, kad atbulai galėtų pasakyti ir paprastesnius užsienio kalbų žodžius. Tik gaila, kad, kaip pati teigia, tokio talento nelabai yra kur pritaikyti.

„Dažnai ir draugai juokauja: „Kur tave realizuoti?“ Aš linksminu žmones. Jeigu vakarėlis, tai dažnai tenka išgirsti: „Jorūne, stok, kalbėk“, – sako J. Žalnierukynaitė.

Tačiau šeimai toks talentas jau tapo įprastas, artimieji net nustemba, jeigu mergina nusprendžia dalyvauti kokiame nors konkurse.

Šiuo metu J. Žalnierukynaitė dalyvauja LRT.lt mediatekos projekte „Lietuvos nerealieji“. Ji tapo antrosios savaitės nugalėtoja.

Išsamiau – laidos įraše:

Labas rytas, Lietuva II d. Neįprastą talentą turinti Jorūnė: gaila, bet šis sugebėjimas niekur nepritaikomas

Jorūnė projekte „Lietuvos nerealieji“:

Lietuvos nerealieji. Atbulai kalbanti Jorūnė Žalnierukynaitė
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.