Gyvenimas

2019.10.28 17:20

Skelbiama apie dar vieną Lietuvoje dingusią kengūrą: šeimininkai turi keletą versijų, kas nutiko

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.10.28 17:20

Lietuvoje nukentėjo jau trečia šiemet kengūra. Vasarą Rokiškio rajone buvo rastas negyvas kengūriukas, šeimininkų pavadintas Ajezuliu, spalio pradžioje Vilniuje patrenkta iš filmavimo aikštelės pabėgusi kengūra. Šią savaitę pranešta apie dingusią kengūrą Utenos rajone. Šeimininkai turi keletą versijų, kas nutiko šįkart ir tikisi gyvūną surasti sveiką.

Apie kengūrą, dingusią iš Klovinių kaimo, pranešta feisbuke, o padėjusiems rasti gyvūną siūlomas atlygis. Ūkyje, kur kengūra buvo auginama, yra stebėjimo kameros, gyvena ir daugiau įvairių gyvūnų, o jos šeimininkas viliasi, kad gyvūnas viso labo kur nors pasislėpęs, nes teritorija didelė.

Kengūros šeimininkas Gintautas Burneika portalui LRT.lt sakė, kad gyvūną įsigijo vos prieš kelis mėnesius, o jo dingimo istorijoje yra nemažai įvairių neaiškumų.

„Kengūra brangus daiktas, kainuoja apie 1500 eurų, ilgapirščiai gali ir susigundyti. Bet gal ir pati pabėgo, gal kokios lapės išsigando, nes ji buvo laikoma su stručiais, o ir šie labai išgąsdinti. Vienas per viršutinį tinklą įšoko pas triušius. Sunkiai tikėtinas dalykas. Kažkas juos stipriai išgąsdino. Teritorija nemaža, gali būti ir pasislėpusi“, – kalbėjo G. Burneika.

Pats G. Burneika šiuo metu yra Belgijoje, o gyvūno Lietuvoje ieško jo žmona, kaimynai. Pasak G. Burneikos, visi, kas aplink, žino apie įvykį ir padeda.

Ši kengūra – ne pirmoji, kuri apsigyveno G. Burneikos ūkyje. Jų turėjo šešias, o pirmą tokį gyvūną įsigijo prieš trejus metus iš užsienio pardavėjų. G. Burneika į Lietuvą atsivežė ir Ajezulį – Rokiškio rajone augusią kengūrą, kuri žuvo šią vasarą.

G. Burneika skaičiuoja, kad Lietuvoje iš viso turėtų gyventi apie 10 kengūrų.

„Kengūra yra triušis, katinas ir šuniukas viename. Jas galima prisijaukinti, prisipratinti, kad galėtum glostyti. Gražus, nedidelis, nepavojingas gyvūnas. Materialinės naudos iš jos nėra – čia gi ne paršiukas, nevalgoma, tai estetinė nauda. Kas pamato, sunku atsispirti“, – sako G. Burneika.

Pasak G. Burneikos, iš viso yra 7 kengūrų rūšis, o Lietuvoje auginami – valabiai. Priešingai nei daugelis mano, jie kilę ne iš Australijos, o iš Pietų Amerikos.

„Kai pamatai gražų gyvūną, pasižiūri, ar jis tinkamas laikyti mūsų sąlygomis. Šis puikiausiai tinka. Jie ten irgi kalnuose gyvena. Mūsų žiema ar vasara jiems nebaisi. Gyvūnas panašus į triušį, maitinasi taip pat – morka, obuolys, medelių žievė, žolė.

Nušoka du metrus į tolį ir metrą į viršų. Valabis auga iki 30 kg ir 90 cm. O Australijoje gyvenančios kengūros peršoktų ir dviejų metrų tvorą, šešis metrus į priekį“, – apie Lietuvoje auginamas kengūras pasakojo G. Burneika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.