Naujienų srautas

Gyvenimas2019.10.27 14:17

Laisvalaikis su vaikais: kur keliauti ir ką pamatyti

žiūrėkite reportažą

„Galbūt Kalėdų Senelis vaikams galėtų padovanoti ne žaislų, o drabužių, kad su mažaisiais galėtumėte keliauti ir pramogauti bet kokiu oru. Įspūdžiai – daug geriau nei žaidimai telefone“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako Lina ir Vidas Vasiliauskai, turintys begalę idėjų, kaip smagiai laiką praleisti visai šeimai.

L. Vasiliauskienė įsitikinusi, kad blogo oro nėra ir stengiasi, kad jos dukros bent valandą per dieną praleistų lauke, nesvarbu šviečia saulė, lyja ar sninga. Lietuvoje turime visus keturis metų laikus, tad, anot moters, norisi pamatyti visus juos ir jų kaitą. „Manau, kad tai nemaža vaikystės dalis, tad reikia vaikams leisti ja pasimėgauti“, – sako mama.

Jos meilę gamtai ir kelionėms įskiepijo mokytojai. Būdama moksleive jį mielai leisdavosi į žygius, o pradėjusi studijuoti po Lietuvą nemažai keliavo ir pristatinėdama projektą „Misija Sibiras“.

„Gimus mergaitėms norėjosi ir jas užkrėsti ta meile šaliai, pažinimui. Pati praleidžiu labai daug laiko ieškodama vietų, į kurias galima būtų nuvykti su mažosiomis. Pavyzdžiui, rinkdamasi pažintinius takus, kuriuos norėtume aplankyti, pagalvoju, ar ir mergaitėms tai bus įdomu“, – pasakoja L. Vasiliauskienė.

Mielai į visus nuotykius su vaikais leidžiasi ir Vidas. „Aš labiau esu pagalbinis Linos personalas, – juokiasi jis. – Galbūt iš pradžių kiek pabumbu, kad išėjęs suprantu, kad nesinori grįžti.“

Šeima pasakoja, kad vaikams įdomu ne tik pamatyti žymias lankytinas šalies vietas, bet ir, pavyzdžiui, ūkius, kurie vis dažniau atveria duris šeimoms. Ten vaikai gali ne tik pamatyti ūkio gyvenimą, bet ir paglostyti, pamaitinti gyvūnus. „Buvome viename ūkyje, kur dukra susidraugavo su viena višta. Po to ji juokavo, kad vištą norėtų auginti namuose. Iš tiesų dabar mažai, kas turi kaimą, tad vaikams tai labai įdomi patirtis“, – sako Lina.

Patarimai ir idėjos, ką veikti su vaikais lauke bet kokiu oru – vaizdo įraše (nuo 56.10 min.)

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis. Asta Stašaitytė: nustebau pajutusi, kiek daug geros emocijos yra laidoje „Duokim garo“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi