Gyvenimas

2019.10.25 14:39

Šiaulius papuošė šviečiantys moliūgai: šventėje aukojama nepasiturinčių šeimų vaikų žieminiams batams

LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.25 14:39

Šiauliai pasipuošė beveik tūkstančiu šviečiančių moliūgų. Miesto tradicija tapusioje šventėje kviesta aukoti kilniam tikslui – nepasiturinčių šeimų vaikų žieminiams batams. Prie akcijos prisidėjo ir daugelis miesto ugdymo įstaigų. Jos kelias dienas gamino moliūgų žibintus.

Kol į pamokas dailės mokykloje nesusirinko mokiniai, mokytojai skaptuoja moliūgus. Šventei reikia bent 20 žibintų. Iš nedidelių moliūgų juos išdrožinėti būtų nesunku, tačiau, norint įveikti sveriančius po keliasdešimt kilogramų, prireikia daug fizinės jėgos.

Dailės mokytojų išdrožinėti moliūgai – neįprasti, daugelis primena pasakų motyvus.

Moliūgų skaptavimui labiausiai tinka skulptorių kaltukai, tačiau praverčia ir virtuvėje randami įrankiai, darbą labai palengvina elektriniai prietaisai.

Ketvirtus metus rengiama moliūgų šventė puoselėja tradiciją aukoti Šiaulių dienos centrus lankantiems vaikams – jiems rengiamos išvykos, perkami žieminiai batai.

„Parama yra labai svarbi šeimoms, kurios augina ne vieną vaiką, taip pat materialinių sunkumų turinčioms šeimoms. Ne paslaptis, kad kai kurie vaikai vaikšto su vasarine avalyne“, – sako Vaikų dienos centro atstovė Vilma Kaušienė.

Šiaulių dienos centruose lankosi daugiau kaip pusantro šimto vaikų. Tikimasi, kad iš paaukotų lėšų pavyks bent pusei iš jų nupirkti žieminį apavą.

Išsamiau – vaizdo reportaže (nuo 5.25)

Žinios. Labdaringoje moliūgų šventėje kviesta aukoti kilniam tikslui – nepasiturinčių šeimų vaikų žieminiams batams
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt