Naujienų srautas

Gyvenimas2019.10.24 12:18

Seną sodo namelį užmiestyje svajonių namais pavertusi vilniečių pora į miesto šurmulį grįžti nenorėtų

žiūrėkite reportažą

Veikli pora iš sostinės nutarė persikelti į užmiestį ir šiandien naujus namus kuria ten, kur daugiau gamtos ir saviraiškos. Savo pastangomis ir darbu sutuoktiniai tipinį seną sodo namelį ir beveik džiunglėmis virtusį sodą pavertė savo svajonių namais ir tikina, jog į miesto šurmulį sugrįžti nebenorėtų.

Namų židinyje besikūrenanti ugnis – kažkada buvusi Onos ir Adomo svajonė, o šiandien – jauki kasdienybė. Sutuoktiniai trečius metus gyvena ten, kur rado daugiau gamtos ir saviraiškos, – iš Vilniaus šurmulio išsikraustė į netoliese esančią sodų bendriją.

Atradimų čia netrūksta, šypsosi Ona, kuri su vyru naujų namų pradėjo ieškoti tada, kai tapo sudėtinga su trimis gyvūnais išsitekti vieno kambario bute. Pora rado seną, kažkieno kažkada pradėtą tvarkyti namuką su beveik džiunglėmis pavirtusiu sodu ir viduje styrančiais laidais.

Pora į naujus namus atsikraustė birželį ir stebėjo, kiek ilgai iki šalčių ištvers. Tačiau po pusmečio juodu ne tik ištvėrė, bet ir nebenorėjo sugrįžti į Karoliniškių daugiabutį.

„Apsigyvenę šioje vietoje pradėjome gyventi gamtos ritmu. Mums tapo svarbu, koks už lango metų laikas. Pradėjau domėtis augalais, rinkti gėlės, jomis puošti namus“, – apie pasikeitusią kasdienybę pasakoja nuo miesto šurmulio atokiau pasitraukusi Ona.

Nei namo, nei sklypo tvarkymo darbai poros neišgąsdino. Tiesa, Ona įsitikinusi – čia viskam pasidaryti prireikia daugiau laiko nei bute. Prisideda tokie miestiečiams egzotiški darbai kaip stogo, pamatų, kanalizacijos ar gręžinio priežiūra.

Sutuoktiniai daug dirba – turi savo kavinių ir konditerinio cecho verslą, tad laisvi jiems lieka tik vėlyvi vakarai ir sekmadieniai. Nors namo grįžta pavargę, vis tiek tvarkosi ir visaip gražina savo erdvę, nes joje, anot Onos, tiesiog turi būti gera.

„Namie turi būti gražu, nes jei nejaučiu estetinio pasigėrėjimo, nejaučiu ir vidinės ramybės. Negaliu gyventi bet kaip, net nuomojame bute viską turiu susidėlioti pagal save. Kiekvienas mano daiktas man yra brangus, nes turi istoriją, o savo namuose man turi būti gražu ir miela“, – sako Ona.

Tik atsikrausčiusi pora turėjo begalę idėjų ir šiandien sako, kad kol kas viskas pavykę taip, kaip norėjo. Žinoma, naujuose namuose visada yra ką veikti ir net nežinia, ar kada ateis darbų pabaiga, šypsosi Ona, vis dėl to gebanti sustoti bei pasidžiaugti.

„Abu su vyru mėgstame pasidžiaugti, dažnai pasikalbame apie tai, kaip gerai, kad nusprendėme čia apsigyventi. Džiaugiamės, kad nepabūgome iššūkių, nes viskas atsipirko su kaupu. Neįsivaizduoju gyvenimo kitur, nes čia – tobula“, – džiaugiasi moteris.

Ona visų mielų akimirkų namuose vien sau nelaiko – dalijasi jomis socialiniame tinkle „Instagram“, savo paskyroje „Tarp pušų ir obelų“ .

„Jau nuo seno mėgstu viską fotografuoti ir fiksuoti. Nors pradžioje mano instagramo paskyra atsirado dėl gyvūnų – auginame du katinus ir šunytę – kurie mūsų namuose užima svarbią vietą, vėliau pradėjau fiksuoti ir aplinką. Fotografija man – tarsi pabėgimas nuo rutinos ir rūpesčių, terapija, leidžianti pasigrožėti ir tuo grožiu pasidalinti su kitais“, – pasakoja Ona.

Moteris pasakoja, kad atėjus žiemai namie įrengia milžinišką paukščių lesyklą. „Žiemą terasos baldus sunešame į antrą namo aukštą ir čia įsirengiame žiemos atrakciją – didelę paukščių lesyklą. Tada stengiuosi kuo anksčiau sugrįžti iš darbo ir dienas leidžiu prie lango, stebėdama paukčius. Tai – pats geriausias televizorius֧“, – apie ryšį su gamta pasakoja Ona.

Pokyčių laukia ir antrasis namų aukštas. Kaip sako Ona, kol kas jame vyrauja senoji tipinių sodo namelių aura, bet sutuoktiniams čia miela ir jauku. Tiesa, žiemai antrą aukštą tenka uždaryti, o visus augalus perkelti žemyn, nes būna per šalta.

Tačiau sodas jau sutvarkytas ir išvaduotas nuo piktžolių bei milžiniško šiltnamio dužusiais langais, o šią vasarą jame ant senų pamatų šiemet sutuoktiniai pastatė namelį ir terasą. Liko nudažyti, sako Ona, svajojanti ir apie gėlynus bei naują šiltnamį.

„Būdavo keista, kad aplink yra laisvos žemės, ant kurios nestovi namai, o tiesiog auga augalai. Miesto vaikui buvo keista turėti žemės ir žinoti, kad gali su ja daryti, ką tik nori, – šypteli Ona. – Buvau įpratusi gyventi bute ir tvarkytis tik savo kambarėlį, o dabar turime didelę erdvę. Šis jausmas išties įkvepiantis – galime daryti, ką norime, įsirengti viską taip, kaip norime“, – sako Ona ir priduria, jog svarbiausia mėgautis naujų namų kūrimo procesu ir džiaugtis naujai atrastais dalykais.

Išsamiau – reportaže (nuo 23.45)

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Kęstučio Kasparavičiaus paroda „Dirigentas su teptuku“ – 60 darbų, kuriuose tiksliai suplanuota kiekviena detalė
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi