Gyvenimas

2019.10.23 13:08

Tarptautinės žiniasklaidos dėmesio sulaukiantis lietuvių viešbutis apdovanotas tarptautiniu dizaino „oskaru“

LRT.lt2019.10.23 13:08

Viešbutis „Pacai“ trečius metus iš eilės rengiamuose prestižinio JAV leidinio „Surface“ kelionių ir dizaino apdovanojimuose pripažintas geriausiu didelių tarptautinių viešbučių kategorijoje. Šis dizaino, architektūros, mados, kultūros ir kelionių temomis rašantis žurnalas laikomas vienu iš įtakingiausių tendencijų bei madų formuotojų minėtose srityse.

Šių metų apdovanojimuose didelių tarptautinių viešbučių kategorijoje varžėsi tokių pasaulinio garso architektų ir dizainerių kaip Zaha Hadid, „Kohn Pedersen Fox Associates“ ir „De Salles Flint“ darbai – viešbučiai įsikūrę Makao, Honkonge, Varšuvoje, Londone, Šanchajuje, San Paule ir kitur, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak konkurso organizatorių, „Pacai“ įvertinti už nepriekaištingą istorinių detalių bei šiuolaikinių elementų balansą ir yra puikus pavyzdys, kaip unikalią patirtį garantuojantis kokybiško dizaino viešbutis gali tapti paskatinimu kelionės kryptimi pasirinkti dar neatrastą miestą bei šalį.

Išsaugoti autentiškas istorines detales buvo vienas pagrindinių iššūkių net penkerius metus trukusiame XVII a. statytų didikų Pacų barokinių rūmų rekonstrukcijos procese. Praėjusių metų gegužę duris atvėręs viešbutis jau anksčiau už savo išskirtinį dizainą įvertintas ir Tarptautiniuose svetingumo apdovanojimuose (International Hospitality Awards). Juose šiemet varžėsi per 300 viešbučių iš 21 Europos valstybės.

„Pacai“ yra vienintelis „Design Hotels“ viešbutis Baltijos šalyse. Per beveik pusantrų metų jis daugiau kaip 40-iai tūkstančių svečių iš 160 valstybių tapo vartais pažinti Vilniaus ir Lietuvos istoriją, kultūrą bei gastronomiją, taip pat sulaukė didelio įtakingos tarptautinės žiniasklaidos – „Forbes“, „Wallpaper“,„Vogue“, „The Telegraph“, MTV – dėmesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.