Gyvenimas

2019.10.22 12:20

Rokiškietės rankinių kolekcijoje – skambantys, iš karoliukų ir vinilo plokštelių pagaminti rankinukai

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.10.22 12:20

Sukaupusi įspūdingą kolekciją – net kelis šimtus rankinių – rokiškietė Nemira Statulevičienė seną sodybą pavertė muziejumi. Čia nugulė aksesuarai ne tik iš viso pasaulio, bet ir perdirbti iš įvairių medžiagų, stebinantys tiek savo forma, tiek paskirtimi.

Besidominčiųjų mada širdys net apsąla pamačius rokiškietės N. Statulevičienės sukauptus lobius. Jos kolekcijoje – 835 rankinės.

Rankines kolekcionuoti moteris pradėjo tada, kai nusipirko seną sodybą. Ją tvarkant N. Statulevičienė aptiko dvi rankines: vieną pintą iš virvių, kitą – pagamintą iš vinilo plokštelių. Taip moteris ir susidomėjo šiais aksesuarais.

„Rankinės istorija prasideda tada, kai ją išpakuoju, išsiimu iš pašto dėžutės arba ją man atveža žmogus. Nesiekiu rinkti vien senovinių rankinių, tačiau jos man turi būti smagios, linksmos ar kažkuo neeilinės“, – pasakoja rankinių kolekcinininkė N. Statulevičienė.

Ji sako, kad savo surinktų rankinių istorijos nežino – neįmanoma jos atsekti, be to, ne tai jai svarbiausia. Moterį labiausiai domina rankinės paskirtis ir iš ko ji padaryta.

„Rankinė gali būti skirta nešioti skystus produktus, ji gali būti muzikinė, grojanti, gali atstoti pieštukinę, gali būti naudojama kaip arbatos dėžutė, įvairių raktų pakabukas“, – nesibaigiančias rankinių paskirtis vardija rankinių kolekcininkė.

Sodybą pavertusi muziejumi, moteris kiekvieną rankinę sudėliojo pagal kategorijas. Jos kolekcijoje – kelioniniai, atvežti iš įvairiausių šalių, prabangūs, ar perdirbti iš kitų medžiagų rankinukai.

„Iš Jeruzalės parvežtas rankinukas – ypatingas, iš abiejų pusių papuoštas tūkstančiu karoliukų. Skambantys rankinukai iš Indijos, kiti turkiški, itališki“, – vardija moteris.

Kuo toliau, tuo daugiau atsiranda žmonių, kolekcininkei siūlančių naujų eksponatų. Jų ieško ir pati N. Statulevičienė – dalyvauja aukcionuose, rankines siunčiasi iš kitų šalių. Tiesa, rankinių moteris nesisiunčia iš Kinijos. Sako norinti, kad jos eksponatai spindėtų tikrumu ir kokybe.

Išsamiau – reportaže (nuo 27.20)

Lietuvos kultūros sostinė dar labiau patvirtina savo vardą: rokiškietė senoje sodyboje įkūrė rankinių muziejų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt