Gyvenimas

2019.10.22 11:34

Ir lietuvių pamėgtame Tailande mažėja turistų, viešbučiai stovi pustuščiai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.22 11:34

Prekybos karas tarp Jungtinių Valstijų ir komunistinės Kinijos sukėlė netikėtų padarinių. Dėl prezidento Donaldo Trumpo įvestų muitų net ir geriau uždirbantys kinai pradėjo taupyti ir mažiau keliauti atostogų į užsienį. Tai akivaizdžiai pajuto tokios turistinės teritorijos kaip Puketo sala Tailande.

Eiliniai kinų turistai, turėdami omenyje visur esančias savo saugumo tarnybas, vengia ką nors komentuoti net ir išvykę į užsienį, bet Tailandą vos ne savo kurortu laikantys australai teigia, kad dar niekad padėtis kurortinėje Puketo saloje nebuvo tokia bloga.

„Manau, ir bato vertė turi įtakos. Pastaruosius 15–20 metų visi važiavo į Tailandą. Tai buvo nauja, švaru, pigu. Dabar tai nebenauja, nešvaru ir nepigu. Taigi dauguma užsieniečių vyksta į Vietnamą arba Kambodžą“, – pasakojo turistas iš Australijos Paulas Scottas.

Tailando batas iš tikrųjų per paskutinį pusmetį juanio atžvilgiu pabrango apie 10 proc., o amerikiečių muitai, kaip tvirtina JAV prezidentas, matyt, tikrai pridarė nemažai problemų kinų gamintojams, vadinasi, ir jų darbuotojams.

Rezultatas – ketvirtadalį visų turistų Tailande sudarančių kinų šį rudenį sumažėjo dvidešimt procentų. Dėl to viešbučiai stovi pustuščiai, kainos smarkiai krito, kai kur net penkiasdešimt procentų, be to, reikia nepamiršti, kad Pukete toliau statomi turistiniai kompleksai.

„Verslo prasme tai nėra gerai, nes kalbant apie verslą, dabar turime daugiau viešbučių, reikia parduoti daugiau kambarių, turime daugiau restoranų ir kavinių. Visų jų skaičius jau mažėja“, – sako Tailando viešbučių asociacijos prezidentas Kongsakas Khoopongsakornas.

Tailando turizmo pramonė tikisi išlaikyti bent simbolinį augimą viliodama turistus iš tokių šalių, kaip Indija, ar kitų valstybių, kur atsirado pinigingesnės viduriniosios klasės.

Pagal vyriausybės duomenis, Tailandas šiais metais vis vien tikisi, kad turistų padaugės iki beveik keturiasdešimties milijonų, bet tai tik kokiais pusantro milijono daugiau nei pernai, o prieš tai turistų srautas į Tailandą didėjo po kelis milijonus per metus.

Išsamiau – vaizdo įraše (3.40 min.).

Žinios. Prekybos kare tarp JAV ir Kinijos nukentėjo Tailandas: trūksta turistų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt