Gyvenimas

2019.10.21 12:09

Prieš ir po: 5 patarimai, kaip įsirengti kambarį palėpėje

LRT.lt2019.10.21 12:09

Palėpė yra kone kaprizingiausia namų erdvė, kurios plotą retas išnaudoja efektyviai. Tačiau būtent čia gali atsirasti išskirtinis miegamasis, darbo ar poilsio kambarys.

Po ilgesnio laiko į Lietuvą gyventi sugrįžusi pora būtent su tokiu iššūkiu ir susidūrė. Prireikus naujuose namuose įsirengti svarbiausią savo privatumo ir poilsio erdvę – 11 kv. metrų miegamąjį palėpėje – pora pritrūko idėjų. Kaip jaukiai įsirengti palėpę, pataria „Ikea“ interjero dizainerė Irina Nechvedovičienė.

Įvertinusi pagrindinius klausimus, kylančius tokiai erdvei idėjų ieškantiems žmonėms, ji atskleidžia 5 nepamainomus sprendimus palėpės kambaryje, kuriuos pritaikė ir poros miegamajame.

1. Nestandartinės spintos ir lentynos

Palėpėje įprastą spintą dėl nuožulnių lubų pritaikyti sunku. Tad nepamainomas sprendimas čia yra modulinės spintos, kurias galima susirinkti iš įvairių rėmų, lentynų, fasadų.

„Tokias susikomplektuoti galima iš atskirų įvairaus aukščio, pločio ir gylio rėmų, derinti atviras lentynas su uždaromis, taip maksimaliai išnaudojant spintai skirtą plotą ir taupant šeimos biudžetą. Porai sukomplektavau prie nuožulnių lubų priderintą kampinę spintą, maksimaliai išnaudojant jai skirtą vietą kambaryje“, – sako I. Nechvedovičienė.

Ji priduria, kad daugiau vietos pasidėti daiktams suteiks ir įvairios kabyklos, pervežami vežimėliai, ant sienų tvirtinamos lentynos.

2. Lova su daiktadėže

Mažose erdvėse esminis iššūkis yra sukurti kuo daugiau vietos daiktams laikyti, kartu neapkraunant kambario ir paliekant vietos judėti. Be spintų ir lentynų, vietos daiktams paslėpti galima rasti ir lovoje.

„Paprastai erdvę po lova išnaudoti padeda lengvai ištraukiamos daiktadėžės su ratukais arba lovadėžės. Jos talpina daugybę rečiau naudojamų daiktų. Taip pat, pravartu rinktis lovas, jau turinčias stalčius, kuriuose taip pat galima laikyti patalynę, sezoninius drabužius”, – pataria interjero specialistė.

Siauruose kambariuose, kuriuose neužtenka vietos ištraukiamiems lovos stalčiams ar daiktadėžėms, pravers lovos rėmas su čiužinį pakeliančiu mechanizmu. Po juo galima sutalpinti patalynę arba rečiau naudojamus daiktus.

„Vietą tausos ir daugiau daiktų sutalpinti padės vakuuminiai maišai – sudėjus į juos sezoninius rūbus, rečiau naudojamus patalus, ir ištraukus orą, pusę spintos galima sutalpinti į vieną dėžę, – sako I. Nechvedovičienė.

3. Kabinami baldai vietoje statomų ant grindų

Kai erdvė maža, lengvumo įspūdį kuria ir erdvės judėti palieka ant sienų kabinami baldai. Poros miegamajame dizainerė vietoje pastatomų naktinių staliukų parinko pakabinamas sienines lentynas.

„Tokios lentynos atlieka tą pačią funkciją, bet užima kur kas mažiau vietos nei ant grindų statomi naktiniai staliukai“, – atskleidžia dizainerė.

Ji taip pat siūlo rinktis pakabinamus, o ne pastatomus veidrodžius, ant sienų tvirtinamus kabliukus, o ne stovinčias kabyklas rūbams. Šiame palėpėje esančiame miegamajame specialistė veidrodį pakabino ant durų. Taip jis neužimdamas daug vietos, suteikia galimybę savo atvaizdą matyti visu ūgiu.

4. Inovatyvūs apšvietimo sprendimai

Apšvietimas palėpėje itin svarbus, nes maži langai dažnai neužtikrina pakankamo kiekio šviesos net dieną. To neužtikrina ir vienas lubinis šviestuvas. Tad dizainerė siūlo paieškoti būdų, kaip įrengti kuo daugiau šviesos šaltinių – nuo grindinių šviestuvų iki lempučių spintoje.

„Kadangi kambaryje išvesti buvo tik du elektros taškai sienose, ieškodama daugiau apšvietimo sprendimų papildomai pastačiau grindinį šviestuvą, prie lovos pakabinau papildomų lempų, suprojektavau apšvietimą virš spintos ir net joje. Pastarasis sprendimas pravartus erdve dalijantis dviem – jei vienam reikia keltis anksčiau, neprivaloma degti šviesos, kad spintose rastų reikiamus drabužius“, – sako I. Nechvedovičienė.

Ji šeimininkus nustebino ir galimybe apšvietimą valdyti nuotoliniu būdu. Tam paprasčiausiai pritaikė kištukinį lizdą su nuotolinio valdymo įtaisu.

5. Aksesuarai jaukumui ir spalvoms

Dizainerė pataria mažoje erdvėje rinktis kuo neutralesnes baldų ir sienų, grindų spalvas. Šviesūs atspalviai vizualiai padidins erdvę, o spalvų į šviesų interjerą įnešti padės lengvai keičiami ir nedaug kainuojantys namų aksesuarai.

„Lengviausias ir mažiausiai kainuojantis būdas atnaujinti bet kokią erdvę – namų tekstilės pakeitimas. Nauja patalynė, dekoratyvinės pagalvėlės, užuolaidos, pledas ar kilimėlis užbaigs bet kokią namų pertvarką geru rezultatu ir vaizdu.

Ne veltui šiame kambaryje sienų spalvą parinkau šviesią ir šiltą – vizualiai ji didina erdvę ir prie jos lengva derinti ne tik baldus bet žaisti su ryškesne tekstile“, – atkreipia dėmesį interjero specialistė.

Daugiau palėpės nuotraukų prieš ir po įrengimo – nuotraukų galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt