Gyvenimas

2019.10.27 18:02

Kad vaikas valgytų viską: kaip gaminti greitai, išradingai ir skaniai?

LRT RADIJO laida „Geriausi dalykai namie“, LRT.lt2019.10.27 18:02

Ką vaikai valgo skaniausiai? Ne kažką sumakaluota, o, pavyzdžiui, tiesiog uogas, LRT RADIJO laidoje „Geriausi dalykai namie“ tikina maisto fotografė Eglė Juzumienė. Jos tinklaraštis įkvepia mamas gaminti taip, kad jų vaikai valgytų viską. Kaip tai padaryti? Anot pašnekovės, tai ir sunku, ir lengva, nes svarbiausia – paprastumas.

E. Juzumienę kalbina LRT RADIJO laidos „Geriausi dalykai namie“ vedėja Beata Nicholson.

– Kaip gimė tavo tinklaraštis „Mano vaikas valgo viską“?

– Kartą atsisėdau netoli restorano „Burger King“, mane šokiravo vaizdas, kai jauni tėvai savo mažiems vaikams padavė gruzdintų bulvyčių. Tuo metu apie vaikus dar negalvojau, bet pirma mintis buvo: „Jeigu kada nors gyvenime turėsiu vaikų, jie šito šlamšto tikrai nevalgys.“

Mama tapau gana vėlai. Man visą laiką atrodė, kad savo vaikui norėčiau suformuoti gerus, sveikus įpročius, sveiką požiūrį ne tik į maistą, bet ir į kūną. Gimus Leonui mano labai gera draugė padovanojo knygą „Prancūzų vaikai valgo viską“. Kita knyga „Vaikų auklėjimas pagal prancūzus“ taip pat įkvėpė. Esu ir griežta, ir demokratiška mama – manau, kad ribos ir taisyklės turi būti.

Tėvai labai nori, kad jų vaikai valgytų viską ir tai būtų sveika, bet nežino, kaip tai padaryti. Pastebiu, kad daug kam pritrūksta išmonės, nors internetas pilnas receptų.

– Supratai, kad yra mamų, kurioms reikia idėjų. Ko ieško mamos?

– Mamos ieško paprastų, sveikų, greitai pagaminamų patiekalų iš paprastų ingredientų, tų, kuriuos būtų galima rasti kiekvienoje virtuvėje.

Su valgymu yra lygiai taip pat, kaip su skaitymu: jeigu šeimoje tėvai neskaito, mažai tikėtina, kad vaikas norės skaityti pats. Neturėtų būti dvigubų standartų.

– Kokios yra taisyklės, kuriomis mamos galėtų vadovautis gamindamos maistą mažiems vaikams?

– Pirmiausia rinktis gerus ir kokybiškus produktus: pilno grūdo makaronus, kokybiškus aliejus, daržoves, jeigu įmanoma, iš turgaus... Tikiu, kad gaminančios mamos ar gaminančio tėčio pareiga – duoti kokybišką, šviežią, namuose pagamintą maistą, o vaiko teisė – rinktis, ar jis tą maistą nori valgyti, ar ne. Alternatyvų duoti nereikėtų.

Vaikas nevalgo, kai nėra gero pavyzdžio. Su valgymu yra lygiai taip pat, kaip su skaitymu: jeigu šeimoje tėvai neskaito, mažai tikėtina, kad vaikas norės skaityti pats. Neturėtų būti dvigubų standartų.

– Kurie receptai yra sulaukę daugiausiai dėmesio?

– Neįtikėtina, bet tie, kuriuose pagrindiniu smuiku groja žuvis. Ko gero, daryčiau išvadą, kad tai produktas, su kuriuo suaugę nėra taip gerai susipažinę ir patys sau ruošia retai.

Aš pirmiausia noriu pasidalyti tuo, ką pati atrandu. Bet, kita vertus, sulaukiu atgalinio ryšio, mamos rašo: „Jūs nepatikėsite – mano vaikas valgo žuvį!“ Man taip gera.

– Kokie receptai su žuvimi pasiteisino?

– Supaprastinta prancūziškos žuvienės versija su pomidorais, daržovėmis ir apelsinų sultimis. Ji įkvėpta Viduržemio jūros regiono ir mano mėgstamiausios pomidorų sriubos su apelsinų sultimis ir cinamonu. Reikia šviežios menkės, pomidorų tyrės, apelsinų sulčių, vieno lauro lapo, trupučio raudonėlio, čiobrelių, cinamono ir alyvuogių aliejaus.

Stengiuosi, kad receptai būtų labai paprasti, su kuo mažiau prieskonių. Juos naudoju, bet kad jie būtų randami kiekvienoje virtuvėje. Kita žuvienė – pagal Nigelą Slaterį – su šviežiomis bulvėmis, trupučiu pieno, morkomis ir žirneliais.

– Paprastumas – raktas į vaiko skrandį?

– Sezoniškumas, paprastumas – vienareikšmiškai. Esu už sezoniškų vaisių ir uogų pirkimą, kai tai tuo metu skaniausia, geriausia. Vaikui tiek ir tereikia.

Kuo daugiau vaikas išragauja ankstyvame amžiuje, tuo labiau tikėtina, kad jis bus smalsus valgytojas, atviras naujiems skoniams ir įvairioms patirtims.

Ką vaikai valgo skaniausiai? Ne kažką sumakaluota, o, pavyzdžiui, tiesiog uogas. Mano Leonas labai mėgsta plaktą grietinėlę su trupučiu vanilės ir šviežiomis uogomis arba keptais obuoliais ir cinamonu. Superpaprasta, keturi ingredientai, bet kaip skanu.

Be to, labai nemėgstu daug laiko gaišti virtuvėje. Man patinka gaminti, bet nenoriu ten praleisti tris valandas.

– Esu girdėjusi labai daug mamų nusiskundimų. Vaikų mityba kartais – tikras galvos skausmas. Esu skaičiusi įvairiausių atsiliepimų, kaip: „Mano vaikas valgo tik makaronus su sviestu ir sūriu.“ Kaip manai, kodėl taip atsitinka?

– Galėčiau hipotetiškai kelti teoriją. Man atrodo, kad tėvai labai mylėjo savo vaiką ir jį lepino, davė jam tik tai, ką jis mėgsta. Ilgainiui atsirado reikalavimo pozicija – valgau tik tai.

Nuo pat pradžių – kuo daugiau įvairovės, skonių, skirtingų ingredientų. Moksliniai tyrimai sako, kad kuo daugiau vaikas išragauja ankstyvame amžiuje, tuo labiau tikėtina, kad jis bus smalsus valgytojas, atviras naujiems skoniams ir įvairioms patirtims.

Visas pokalbis – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.