Gyvenimas

2019.10.18 21:14

Vestuvinių suknelių mados: nuo plazdančio šifono iki šortų bei įvaizdžio nuotakai neįgaliojo vežimėlyje

LRT.lt2019.10.18 21:14

Vestuvinės mados šou „Išteku.lt Wedding Fashion Show“ 2020-ųjų vestuvinių ir vakarinių suknelių kolekcijas pristatė ir žinomi šalies dizaineriai. Ant podiumo buvo itin netradicinių sprendimų, pvz., šortų nuotakoms. Pristatytas ir įvaizdis nuotakai neįgaliojo vežimėlyje.

Vakarą pradėjo šešioliktus kūrybos metus skaičiuojanti, viena žinomiausių kūrėjų Viktorija Jakučinskaitė su savo mados namai „Tiulio fėja“. Jos kolekcijoje sumažėjo gipiūrų, nėrinių, gėlių raštų, kuriuos ji taip mėgo pastaraisiais metais. Nuotakos, einančios podiumu, lyg plazdėjo – kolekcijoje gausu šifono, kuris yra labai lengvas, permatomas audinys ir sukuria dinamiškumo įspūdį.

Kolekcijoje susimaišė keli stiliai. Vienas jų – bohemiškas, skirtas šiuolaikiškai nuotakai. Antrasis – itin moteriškas, plazdantis ir koketuojantis. Šio stiliaus suknelės žavi atvira pečių linija, romantikos suteikia plazdantys audiniai, siuvinėjimai, smulkūs perlai, blizgučiai ir kaspinai.

Pasak V. Jakučinskaitės, ypač moterims turėtų patikti liemenį pabrėžiantys ir krūtinę paryškinantys korsetai. Išskirtinė suknelių detalė – pūstos rankovės, dėl kurių drabužis atrodo tarsi iš istorinio filmo. „Šioje kolekcijoje matote dešimt skirtingų moterų. Labiausiai mėgstu tas nuotakas, kurios ieško ne suknelės, o savęs. Pačios mylimiausios klientės yra tos, kurios ateina ir pasako norinčios per vestuves išlikti savimi. Todėl ši kolekcija labai skirtinga – kiekviena būsima nuotaka gali atrasti save“, – sako V. Jakučinskaitė.

Raimonda Silė pristatė kolekciją „Akvarelė“, kurią vienijo vieno stiliaus rankų darbo siuvinėjimai bei jų spalva, dominavo mėlynos spalvos ornamentai. Daugeliui į akis krito nuotakoms pasiūlyti šortai, kurie yra pakankamai nestandartiški kalbant apie vestuvinę madą, bet ieškančioms kažko netradicinio – tikrai patiks.

Visoje kolekcijoje apskritai buvo labai daug skirtingų kirpimų: nuo klasikinio „saulės kliošo“, kimono iki nestandartinių 2 metrų ilgio rankovių, kelių metrų apsiausto, asimetriško, vienos rankovės suknelės silueto ar švarko tipo apykaklių.

Agnė Deveikytė savo kolekciją pavadino „Įnoringoji“ ir ji išties buvo labai kontrastinga ir karališka. Joje nebuvo klasikinių, rinkoje įprastų vestuvinių suknelių, o pristatyti modeliai buvo labiau įkvėpti vakarinių suknelių ar paruoštų dėvėti (angl. ready to wear) stiliaus siluetų.

Kolekcijoje daug raukinių, pūstų rankovių, skeltukų, permatomas lengvas audinys derinamas su lygiu arba kietesniu pieno baltumo audiniu. Podiumu ėjusios manekenės demonstravo nuo lengvų elegantiškų pabrežiančių figūrą iki laisvų dramatiškų, karališkų siluetų ir apimčių.

Viską vainikavo finalinė tiulio suknelė, kuri lengvai vilnijo per podiumą, nes jos apačiai sutraukti sunaudota net 252 metrai ilgio tiulio audinio. Kolekcijai dar daugiau prabangos ir puošnumo suteikia perlų aksesuarai.

Turbūt vienas žinomiausių vestuvinės mados kūrėjų, dizaineris Egidijus Rainys dar prieš šou šypsojosi, kad jam tenka sunkiausia užduotis – pasiūlyti kažką naujo, bet tuo pačiu nenuvilti ištikimiausių gerbėjų, kurie vis dar tikisi rasti jį išgarsinusių romantiškų modelių.

„2020 kolekcija – prieš tai buvusių kolekcijų tęstinumas papildytas platesne stilistine amplitude: parodžiau tiek švarių, minimalistinių, tiek pompastiškų ir teatrališkų suknelių“, – sėkme džiaugėsi dizaineris.

Vakaro kuliminacija „Madam pareis vėliau“ kūrėjas Liutauras Salasevičius, kuris kasmet stebina netradiciniais sprendimais, dažnai gotiškais motyvais, šįkart savo kolekcijoje pristatė vien tik trumpas vestuvines sukneles ir itin netikėtais aksesuarais.

„Jei manęs paklaustų ką rinktis – kas gražu ar įdomu, aš visada esu už įdomius sprendimus“, – šyptelėjo Liutauras, užkūręs tikrą vakarėlį.

Nors gotiškų detalių nebuvo, užtat netrūko daugybės grandinių, modelių su pravertais auskarais įvairiose veido vietose, apyrankėmis ne tik ant rankų, bet ir ant kojų, gėlėmis dekoruotų batų.

Beje, mados pasaulyje debiutuojanti dizainerė Saulė Budaitė-Petrašiūnienė stebino netradiciniais sprendimais, nes, kaip ji pati teigia, kolekcija skirta netradicinei nuotakai, kuri galbūt net nenori atrodyti, kaip nuotaka.

„Debiutuodama kaip dizainerė norėjau parodyti, kad esu kūrėja, kuri galvoja apie visus. Tuoktis nori visi gebantys mylėti – savo kolekcija norėjau pabrėžti, kad tiek suknelių, tiek jas vilkinčiųjų, yra įvairių. Aš, savo ruožtu, visoms joms turiu ką pasiūlyti“, – šypteli S.Budaitė-Petrašiūnienė. Taip gimė idėja vieną iš suknelių sukurti moteriai neįgaliojo vėžimėlyje.

Pagrindinę jos kolekcijos suknelę demonstravo neįgaliojo vežimėlyje sėdinti manekenė, kuri tik dar kartą įrodė, kad įspūdinga nuotaka, nebūtinai turi vilkėti pūsta suknele ir pleventi nėriniais.

Daugiau vakaro akimirkų – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt