Naujienų srautas

Gyvenimas2019.10.17 12:13

Aplankykite kaimyninių šalių vandens parkus: kai kuriuose sutiksite vandens mešką ir suprasite Archimedo dėsnius

LRT.lt 2019.10.17 12:13

Smagiausias akimirkas vasarą patiriame prie vandens telkinių, o žiemą šiuos patyrimus galima rasti vandens parkuose. Tokių pramogų gausu ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse, kuriose vandens terapiją papildo įvairios sveikatingumo procedūros ar net boulingas.

Vandens pramogų mėgėjams, sukantiems galvą, kokį atrakcionų parką aplankyt šįkart, – sąrašas kaimyninių šalių, kuriose rasite vandens parkų, skirtų aktyviam šeimos poilsiui.

Talinas

„Atlantis H2O“ vandens parkas – išskirtinė vieta ne tik Estijoje, tačiau ir visame Baltijos regione. Čia galima patirti pramoginę-pažintinę kelionę po vandens ir gyvosios gamtos pasaulį, pasakoja patyręs keliautojas ir kelionių organizatoriaus autobusu „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Išskirtinumas atsiskleidžia tuo, jog pramogos siejamos su edukacija. Lankytojai čia sutiks vandens mešką, pamatys, kokio iš tiesų dydžio yra mėlynasis banginis, supras Archimedo dėsnius ir išvys kaip veikia hidroelektrinė.

„Čia išmoksite hidrologijos paslapčių, atrasite vandens gelmes ir patirsite, ką reiškia gyventi harmonijoje su gamta“, – pasakojo E. Pavlovas. Pažintis su vandens pasauliu vyksta keliaujant baseinais, vandens čiuožyklomis ir kitais smagiais, pramogoms ir edukacijai skirtais, įrenginiais.

Suvalkai

Suvalkai dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis apsipirkti. Tačiau šiame pasienio miestelyje galima rasti ir vandens atrakcionų parką.

Pramogų zonoje veikia įvairiausios čiuožyklos, skirtingo gylio baseinai, vyksta atrakcijos vaikams. Suaugusiems čia veiklos taip pat netrūksta – vandens parke įrengtas rekreacinis kompleksas, kuriame rasite saunas, šalto vandens baseinus, druskų kambarius, sūkurines vonias.

Gdanskas

„Atslenkant vėsesniems orams, vandens pramogos – vienas iš būdų išlaikyti vasarišką nuotaiką, o smagi išvyka į kaimyninę šalį bus smagus nuotykis tiek vaikams, tiek suaugusiems“, – įspūdžiais dalijosi E. Pavlovas, pristatydamas šalia Gdansko įsikūrusį Sopoto vandens pramogų parką.

Čia galima rasti vandens sūkurį, vandens griovas bei čiuožyklas, visai dienai pakraunančias adrenalino. Šiame parke rasite netgi boulingo takelius, o pamaloninti gomuriui – čia pat veikia restoranas.

Varšuva

Varšuvoje įsikūręs vandens pramogų centras, kuriame galima rasti gausybę pramogų ir SPA malonumų. Saunos, garo kambariai, sniego būdelės, soliariumai ir daugybė čiuožyklų.

Lvovas

Vandens parkas „Plyazh“ – pirmasis vandens pramogų kompleksas vakarų Ukrainoje, kuriame sujungiamos pramogos, sportas ir sveikatingumo programa.

„Įspūdį palieka ne tik jo dydis, bet ir veiklų gausa“, – pasakoja pašnekovas. Veikia 9 ekstremalios čiuožyklos, speciali zona vaikams. Čia besipliuškenančius vaikus užima profesionalūs animatoriai, o patyrę prižiūrėtojai ir instruktoriai užtikrina saugumą.

Parkas aprūpintas naujausiomis vandens gryninimo technologijomis, visi įrengimai sertifikuoti. Čia veikia du barai, kuriuose galima atsigaivinti vitaminų kokteiliais ir ypatingais virtuvės šefo pasiūlymais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi