Gyvenimas

2019.10.14 10:50

Odontologas aplinkinius stebina išskirtiniais meno kūriniais: piešia plastilinu

mūzomis tampa žymūs žmonės
Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.14 10:50

Dantų technologiją studijuojantis studentas aplinkinius stebina išskirtiniais meno kūriniais. Pasitelkęs odontologijos įrankius, vaikinas piešia paveikslus iš plastilino, o jo mūzomis dažniausiai tampa žymūs žmonės.

Paveikslai, kuriuos norisi paliesti. Studentas iš Utenos jau įpratęs, kad žmonės, išgirdę iš ko nutapyti jo paveikslai, visuomet nori tuo įsitikinti. Mat kiekvienas portretas ar gyvūnas paveiksle pavaizduotas ne dažais, o plastilinu.

„Prasidėjus paauglystei, tie visi darbai į šalį, kadangi atrodė labai vaikiški, bet prieš atvažiuojant čia sugalvojau, kad reikia visą tai pratęsti, įmečiau į socialinius tinklus vieną fotografiją paveikslo ir sulaukiau nemažai dėmesio. Tą darau sėkmingai iki šiol“, – pasakoja studentas Domantas Mažonas.

Domantas naudoja tik rusišką plastiliną, pasak jo, šis labiausiai tinka iš visų bandytų. Tačiau didžiausia problema – spalvos.

„Labai maža spalvų gama, esanti plastiline. Suprantat, ji labiau orientuota daryti figūras, nereikia tūkstančių, šimtų atspalvių, tad pagrindinis sunkumas“, – išskiria D. Mažonas

Vaikinas paveikslus plastilinu piešė pirštais, tačiau pradėjęs studijuoti dantų technologiją, pamatė, kad darbo įrankiai gali pasitarnauti ir kūrybai. Tad Domantas juokauja, kad su jais nesiskiria, ryte paskaitose formuoja dantų formas, vakare – piešia.

„Sugalvojau, kodėl nepasitelkus įrankius, kuriuos naudoju savo profesijoje. Tai įvairūs tokie, kurie skirti būtent atskirti detales ne milimetro, o 0,01 milimetro tikslumu. Tai pasitelkiau juos ir darbas, tiesą sakant, vyksta tikrai efektyviau“, – atskleidžia studentas.

Domantas sako, kad tokius pat paveikslus jokia kita technika nupiešti nesugebėtų, nėra lankęs dailės mokyklos ir neturi teorinių žinių. Vaikino kūrybai nereikia ypatingos erdvės, kūriniai gimsta tiesiog studentų bendrabučio kambarėlyje.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 17.47 min.

Žinios. Seimas svarsto įteisinti visiškai nemokamus vaistus pensininkams: juos, tiesa, gautų ne visi