Gyvenimas

2019.10.11 19:44

Stiklių gatvėje – naujos šviečiančios puošmenos

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.10.11 19:44

Iki rugsėjo Stiklo kvartalą puošę Jaroslavo Koziaros oro balionai jau išskrido, o juos pakeitė spalvingos šviesos instaliacijos, pagamintos pagal dizainerės Julijos Janus sukurtus eskizus.

„Džiugu, kad instaliacijas spėjome pakabinti prieš pat kvartalo gimtadienį, kurį minime spalio 11-ąją. Vis dėlto tai šventė, į kurią norisi pakviesti kuo daugiau svečių“, – portalui LRT.lt sako dizainerė ir priduria, kad kurdama instaliacijas norėjo sukurti ne tik puošmenas, bet ir tam tikras patirtis užsukusiems.

J. Janus tikisi, kad šviesos instaliacijos praeivius džiugins iki žiemos švenčių, o gal ir ilgiau. Kūrėja pastebi, kad vasarą gatvę puošę oro balionai sudomino daugybę vilniečių ir sostinės svečių.

„Netgi gavome „instagramiškiausios“ gatvės titulą. Daugelis apsilankiusių lenkų menininko balionais puoštą gatvę fotografavo, o nuotraukas kėlė į socialinius tinklus bei jas žymėjo grotažymėmis. Taigi tokie sprendimai ne tik atvilioja į Senamiestį, bet ir padeda garsinti Vilnių“, – džiaugiasi kūrėja.

Jos teigimu, išsivysčius prekybos centrų kultūrai, šiaurietiški senamiesčiai, tokie kaip mūsiškis ar esantys aplinkinėse šalyse, labai kenčia.

„Šaltuoju metų laiku, maždaug pusmetį, vietos gyventojai nenori vaikštinėti po senamiesčius. Jie, kaip ir turistai, mieliau senamiesčio gatvelėmis klajoja vasarą.

Taigi norisi atkreipti dėmesį į tai, kad senamiesčiuose kuriasi mažos parduotuvėlės, jaukios kavinukės, unikalūs menininkai, dizaineriai, kurie yra saviti ir kitokie nei didieji prekių ženklai.

Todėl ši miesto dalis yra savotiška galerija, sudaryta iš labai savitų kūrėjų, kuriems ir subjurus orams reikia palaikymo, dėmesio ir įvertinimo tam, kad galėtų kurti“, – sako J. Janus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.