Gyvenimas

2019.10.11 12:41

Pradedama registracija į delfinų terapiją

LRT.lt2019.10.11 12:41

Spalio 14 dieną pradedama registraciją į užsiėmimus su delfinais ateinantiems metams, rašoma Lietuvos jūrų muziejaus pranešime spaudai.

Dviejų savaičių terapinių užsiėmimų su delfinais programą sudaro: kliento poreikių analizė, individualus plano sudarymas, 10 užsiėmimų su delfinais vandenyje, 6 papildomo lavinimo programos, kurios parenkamos pagal poreikį (pvz., meninio ugdymo, judesio, sensorinės integracijos, socialinių įgūdžių mokymo ir pan.) ir specialistų konsultacijos.

Taip pat, gali būti vykdoma vaizdo analizės programa, apmokoma, kaip dirbti pagal Sherbornė judesio terapijos ar HOP intensyvios komunikacijos programas.

Įrengus Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume Delfinų terapijos centrą, pirmoji registracija į terapinius užsiėmimus su delfinais buvo paskelbta 2014 metais. Tuomet naujojo centro paslaugomis galėjo pasinaudoti tik apie 50 šeimų, auginančių vaikus su negalia. Dabar Delfinų terapijos centras jau buvo pasirengęs per metus priimti iki 200 vaikų ir suaugusių.

Delfinų terapijos skyriaus vedėjos dr. Brigitos Kreivinienė sako, kad suprantant tėvelių nerimą dėl ilgo laukimo buvo įdarbinta daugiau specialistų ir pakeista registracijos tvarka: dabar kasmet planuojama registruoti klientus ateinantiems metams.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, prieš penkiolika metų pradėta terapinė programa su delfinais buvo labiau orientuota į vaikus, tačiau šiandien vis dažniau kreipiasi ir suaugę, kuriuos kamuoja psichologinio pobūdžio problemos – chroninis pervargimas, depresyvumas, įvairios asmeninės problemos ir rūpesčiai.

Todėl kitais metais Delfinų terapijos centre bus atidaryta nauja sensorikos laboratorija, skirta suaugusiems, turintiems psichikos ir elgesio sutrikimų.

Dokumentai registracijai bus pasiekiami iki spalio 28 dienos Lietuvos jūrų muziejaus interneto svetainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.