Gyvenimas

2019.10.10 17:00

Labdaros aukcione „Jaunimo linijai” paaukota apie 30 tūkst. eurų

LRT.lt2019.10.10 17:00

Trečiadienio vakarą apie šimtą verslininkų bei advokatų rungėsi dėl meno kūrinių „Jaunimo linijos“ labdaros aukcione. Šiuolaikinių meno kūrinių bei kitų žymių žmonių įsteigtų dovanų vertė kilo nuo kelių iki dvidešimt kartų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Labdaros vakaro dalyviai aukcione įsigijo meno kūrinių ir kitų vertingų prizų už 20 510 eurų. Iš viso renginio metu paaukota suma siekia apie 30 000 eurų, įskaitant aukas dėžutėje bei bilietus į labdaros vakarą. Visos lėšos, gautos labdaros aukciono metu, bus skirtos „Jaunimo linijos“ veiklai paremti.

Brangiausiai – Algio Kriščiūno paveikslas

Brangiausiai – už 3 100 eurų – buvo parduotas fotografo, dailininko Algio Kriščiūno paveikslas „I Made This Lake From Joy And Sadness“. Būtent idėja rengti aukcioną ir gimė po to, kai visą parą nemokamą emocinę pagalbą teikianti „Jaunimo linija“ gavo šio menininko darbą.

Labiausiai pabrango – nuo 10 eurų pradinės kainos – iki 200 eurų galutinės – ribotos kolekcijos paskutiniai „Jaunimo linijos“ marškinėliai, kurių dizainą sukūrė dizaineris Egyboy.

Muzikanto, legendinės grupės Bix lyderio, populiarių televizijos laidų prodiuserio Sauliaus Urbonavičiaus – Samo paveikslo „Angelas“ reprodukcija parduota už 1 600 eurų.

Renginio vedėjo Manto Kazlausko profesionalumo dėka kainos kilo stebėtinai. Grafikės Editos Suchockytės paveikslas „Laikas“ parduotas už 2 000 eurų, o juvelyrikos namų v2o dovanoti Eglės Vengalytės – de Meulenaer sidabriniai su deimantais auskarai „Morengiukai“ įsigyti už 1 060 eurų.

Už knygą – 1400 eurų

Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana „Jaunimo linijos“ veiklai paremti dovanojo retą, neįkainuojamos vertės, mažo ir itin riboto tiražo knygą iš savo kolekcijos.

Tai vienos Nidos gimnazijos istorija vokiečių kalba. Autentiškas istorinis pasakojimas vietos gyventojų lūpomis apie visus bendruomenės įvykius. Leidinyje yra itin kokybiškos senojo rankraščio, jame buvusių atvirukų, laiškų fotokopijos ir viso teksto transkripcija.

Labdaros aukcionui dovanotas rankraštis – tai knygos estetikos ir dizaino pavyzdys. 2013 metais ši knyga buvo apdovanota Vilniaus knygų mugėje kaip gražiausia Baltijos šalių išleista knyga.

Prezidento šeimos dovana unikali tuo, kad joje yra ranka parašytos prezidento ir pirmosios ponios dedikacijos, skirtos aukciono dalyviui, įsigijusiam šį leidinį.

Už šį išskirtinę vertę turintį istorinį leidinį „Vilnojos“ akmens skulptūrų parko bei galerijos–muziejaus „Autoportretai“ įkūrėjas, meno kolekcionierius ir verslininkas Vidmantas Martikonis su dukromis Vidmante ir Gintare nepagailėjo 1 400 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt