Gyvenimas

2019.10.09 12:03

Tėvams – nemokami „Vaikų linijos“ mokymai, padės spręsti patyčių problemas

Ramūnas Jakubauskas, BNS, LRT.lt2019.10.09 12:03

Nevyriausybinė emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ trečiadienį pranešė pristatanti tėvams skirtus nemokamus mokymus, kurie padės spręsti vaikų patyčių situacijas. Tikimasi, kad šie mokymai padės tėvams pastebėti ir padėti vaikams tvarkytis su patyčiomis.

Anot „Vaikų linijos“, kas penktas tėvas nežino, kaip turėtų tinkamai reaguoti, jei jo vaikas susidurtų su patyčiomis, taip pat kas trečias tėvas prisipažįsta, kad jo vaikas yra patyręs patyčias mokykloje.

Interaktyviuose mokymuose internete pristatomos dažniausiai pasitaikančios situacijos vaikų patyčių ir kitokio žeminančio elgesio atvejais, o tėvai kviečiami jas spręsti, taip pat pasitelkiama virtuali konsultantė, suteikianti patarimus.

Mokymus „Vaikų linija“ adaptavo bendradarbiaudama su Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“ ir Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“. Interaktyvių mokymų metu tėvai gaus patarimų, kaip reaguoti į nerimą keliantį vaiko elgesį, kokių veiksmų imtis, įtariant ar sužinojus, kad vaikas patiria patyčias ar kitokį žeminantį elgesį.

Analizuodami įvairias situacijas, tėvai ras būdų, kaip kalbėtis su vaiku apie panašias patyčių situacijas ir galės lavinti įgūdžius, kaip kreiptis pagalbos į mokyklos darbuotojus ir bendradarbiaujant su jais užtikrinti, kad vaikai mokykloje galėtų jaustis saugiai, teigiama pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.