Gyvenimas

2019.10.08 17:57

Lietuvos jūrų muziejus pradeda projektą, pritrauksiantį turistus iš Kaliningrado

LRT.lt2019.10.08 17:57

Lietuvos jūrų muziejus, siekdamas atgaivinti kultūrinį turizmą Klaipėdos – Kaliningrado pasienio zonoje, pradeda naują projektą „Cross-border transmission!“ (bendradarbiavimas per sieną) su partneriais iš Kaliningrado: Frydlando vartų muziejumi ir Kaliningrado zoologijos sodu.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė sakė, jog tikisi, kad toks bendradarbiavimas padės atgaivinti turistų iš Kaliningrado srautus:„Dar maždaug prieš aštuonerius metus kaiminyninės šalies lankytojai sudarė iki 8 ar net daugiau procentų visų muziejaus lankytojų. Kultūra stiprina pozityvų dialogą ir mažina bet kokias įtampas.“

Pagrindinis projekto tikslas yra turizmo plėtra, padidinat keliautojų, lankančių projekto institucijas – partneres, skaičių. Bus sukurti du nauji turistiniai maršrutai (istorinis ir biologinis), sujungiantys institucijas – partneres, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Labai svarbu ir tai, kad projekto lėšos yra nukreipiamos konkretiems paveldo tvarkybos darbams, – sako muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Bus sutvarkyta „kaklo poterna“ – tunelis, kuriuo patenkama į muziejaus kiemą, ant pylimų esančios patalpos (buvusios parako saugyklos) ir įrengtas keltuvas, judėjimo negalią turintiems asmenims padėsiantis patekti ant pylimų.“

Kaliningrade bus sutvarkytas zoologijos sodo istorinio fontanas bei gyvūnų voljerai, atlikti Frydlando vartų muziejaus patalpų tvarkybos, elektrifikacijos darbai, restauravimas, įrengtas fasado apšvietimas, leisiantis išryškinti paveldo vertes.

Nerijos forto statiniai, išskyrus akvariumą ir tris kaponyrus bei sargybinę, kuriose įrengtos ekspozicijos, neremontuoti jau keturi dešimtmečiai – nuo muziejaus įkūrimo. Kaliningrado paveldo objektai – dar ilgiau nematę pagalbos: Frydlando vartai – nuo pokario, o zoologijos sodo vadovai teigia, kad net 70 proc. pastatų reikia restauruoti ir remontuoti. Vien miestelėnų itin pamėgtam fontanui, kurio įranga sugedo pernai, manoma reiks apie 200 tūkst. Eur.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt