Gyvenimas

2019.10.08 11:03

Partrenktos kengūros savininkas: neįvertinome išsigandusio gyvūno jėgos

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2019.10.08 11:03

Pirmadienį iš filmavimo aikštelės pabėgusi kengūra antradienio rytą Pilaitėje rasta negyva – gyvūną partrenkė automobilis. Tai patvirtino policija ir Trakėnų „Mini Zoo“, kuriam ir priklausė kengūriukas, savininkas.

Kaip teigia Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja, 7.48 val. buvo gautas pranešimas, kad Senosios Pilaitės kelyje, ant važiuojamosios kelio dalies buvo pastebėta sužeista kengūra.

Trakėnų „Mini Zoo“, kuriam ir priklausė kengūriukas, savininkas Algirdas Vasiliauskas LRT.lt sakė, kad ryte sulaukė skambučio iš žmogaus, mačiusio partrenktą kengūrą.

„Ryte ruošėmės pratęsti kengūriuko paieškas, buvome suradę pėdsekį šunį, tačiau man paskambino praeivis ir pasakė, kad ieškoti nebereikia, nes jis matė, kad Pilaitėje kengūra partrenkta. Netrukus tai patvirtino ir policija“, – pasakoja A. Vasiliauskas.

Zoologijos parko savininkas sako, kad darbuotojai dėl kengūriuko žūties liūdi ir susiklosčiusią situaciją vertina prastai.

„Nieko nekaltinu, yra taip, kaip yra. Nė vienas iš mūsų neįvertinome išsigandusio gyvūno jėgos, todėl taip ir nutiko“, – sako A. Vasiliauskas.

Anot jo, zoologijos parkas gyvūną kino kūrėjams paskolino pirmą sykį. „Anksčiau niekada nebuvome skolinę gyvūnų filmavimams. Tai buvo pirmas kartas. Po šio įvykio gyvūnais dalinsimės tikrai nebe taip noriai“, – nuogąstauja zoologijos parko savininkas.

Tiesa, žuvęs kengūriukas nebuvo vienintelis Trakėnų „Mini Zoo“ augintinis – zoologijos parke laikomi dar keli kengūriukai, gyvenantys kartu su tokiais egzotiškais gyvūnais kaip tigrai, liūtai, pumos ir jaguarai.

A. Vasiliauskas sako tiksliai nežinantis, ar šiuo metu filmavimo darbai toliau tęsiami. „Mano žiniomis, su gyvūnais (kino kūrėjai – LRT.lt) daugiau nieko nebefilmuos“, – sako zoologijos parko savininkas.

Vilniaus Kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė patvirtino, kad gyvūnai trumpametražiame režisieriaus Vytauto Katkaus filme „Vilnius Zoo“ filmuojami nebebus: „Buvo priimtas sprendimas, kad filmuojant šį filmą gyvūnai nebebus filmuojami.“

„Labai liūdna ir gaila dėl šio nelaimingo atsitikimo. Visi išgyvename dėl susiklosčiusios situacijos“, – apgailestauja J. Pazikaitė.

Antradienį ryte Vilniaus kino biuro feisbuke paskelbtas filmavimo kūrybinės grupės komentaras dėl susiklosčiusios situacijos pabėgus gyvūnui:

„Afterschool“ filmavimo kūrybinė komanda labai išgyvena dėl susiklosčiusios situacijos ir reiškia užuojautą visiems, susidūrusiems su šia nelaime. Susilaikiusi nuo ankstesnių komentarų, kad sutelktų savo resursus gyvūnėlio paieškoms, komanda nori informuoti, kad nuo pat pabėgimo akimirkos buvo telkiamos gausios pastangos surasti pasiklydusį gyvūną.

Po dienos paieškų darbai pratęsti ir nakties metu, paieškai naudojant net specialią naktinio matymo įrangą. Vidurnaktį paieškos sustabdytos, nuodugniai išieškojus miškelį ir apylinkes bei neradus ieškoto gyvūno pėdsakų.

Filmavimams ruoštasi atsakingai, atsižvelgiant į visas specialistų teikiamas rekomendacijas ne tik dėl transportavimo, laikymo sąlygų, bet ir jų filmavimosi galimybių. Kruopščiai renkantis gyvūnus kelis mėnesius iki darbų pradžios, pasirinkti tie, kurie jau turėjo panašios patirties ir kuriuos galėjo saugiai transportuoti į lokaciją.

Filmavimo dieną gyvūną lydėjo trys specialistai, kurie dėl jo staigaus elgesio vis dėlto negalėjo jo pavyti. Negalime vertinti gyvūno savijautos, bet tam, kad būtų užtikrintas gyvūno saugumas ir komfortas darbų metu, laikėmės visų mums teiktų specialistų rekomendacijų tiek vietos paruošimo, tiek transportavimo atveju.

Paieškų metu kreipėmės į įvairias Lietuvos draugijas, gyvūnų globos asociacijas, medžiotojus ir kitus specialistus, konsultavomės su jais gyvūno pagavimo atvejais, drauge ieškojome sprendimų, tačiau daugelis nebuvo susidūrę su specifiniu gyvūnu ir mažai galėjo padėti.

Darsyk visos komandos vardu išties reiškiame užuojautą ir išgyvename gyvūnėlio nelaimę, dėsime visas pastangas palaikyti savininkus šios nelaimės akivaizdoje.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.