Gyvenimas

2019.10.07 16:04

Vilniuje pastebėta netikėta viešnia – gyventojai užfiksavo į miestą atšuoliavusią kengūrą

atnaujinta 16.51
LRT.lt2019.10.07 16:04

Pirmadienį Pilaitės mikrorajone, Vilniuje gyventoja užfiksavo neįprastą viešnią – į gyvenvietę atšuoliavo kengūra.

Į miesto šurmulį atšuoliavusios kengūros nuotrauka Pilaitės gyventoja Laimutė pasidalijo feisbuke esančioje Pilaitės gyventojų bendruomenės grupėje. Anot jos, iš Australijos kilęs gyvūnas buvo pastebėtas miškelyje, Smalinės g.

Kengūros nuotrauka susilaukė daugybės reakcijų. Gyventojai grupėje spėliojo, kad kengūra bus pabėgusi iš netoliese esančios filmavimo aikštelės, kurioje šiuo metu filmuojamas režisieriaus Vytauto Katkaus trumpametražis filmas „Vilnius zoo“.

Gyventojai taip pat komentavo, kad filmo kūrėjai jau pasigedo gyvūno ir su racijomis ieško jo miške.

Vilniaus Kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė portalui LRT.lt patvirtino, kad kengūriukas iš tiesų paspruko iš filmavimo aikštelės ir šiuo metu vis dar laksto laisvėje.

„Šiuo metu gyvūno ieško Trakėnų zoologijos sodo „Mini Zoo“ prižiūrėtojai, kurie ir yra už jį atsakingi. Kengūriuką nėra lengva pagauti, nes jis labai greitai bėga“, – sako J. Pazikaitė.

Anot jos, kengūra paspruko besiruošiant filmavimui. „Komanda leido kengūriuką į narvą, o šis, pajutęs stresą, ėmė ir paspruko. Prižiūrėtojai iškart puolė jo gaudyti, filmavimo darbai sustojo.“

Pasak J. Pazikaitės, kengūriukas toli nubėgti negalėjo – laksto kažkur netoliese gyvenvietės, miške.

LRT.lt primena, jog birželį buvo pabėgęs ir Rokiškyje, Dapkų ūkyje augintas kengūriukas Ajezulis. Tada egzotiško gyvūno šeimininkė nuogąstavo, jog gyvūnas tapo piktavalių taikiniu. Apie tai liudijo ir rasti akmenys toje vietoje, kur Ajezulis labiausiai mėgo būti.

„Jis buvo išgąsdintas. Buvo didžiulis smūgis, kai jis bėgo išsigandęs. Šalia guli akmenys, ir tokio cemento luitai, kuriais tikriausiai buvo mėtoma į jį, gasdinama. Nežinau kokiais tikslais, tačiau dabar svarbiausia, kad jis atsirastų“, – sunkiai tvardydama emocijas portalui LRT.lt tada sakė B. Dapkienė.

Kengūros bėgdamos gali pasiekti penkiasdešimties kilometrų per valandą greitį, todėl stipriai išgąsdinti gyvūnai gali per trumpą laiką toli nubėgti.

Kengūriukas Ajezulis buvo rastas už 10 kilometrų nuo jo šeimininkės Birutės Dapkienės sodybos. Deja, gyvūnas neišgyveno.

Po skrodimo paaiškėjo, kad sužalotam gyvūnui vilčių išgyventi nebuvo – jam buvo sulaužytas šonkaulis, aplink buvo hematomos, buvo prasidėjęs gausus vidinis kraujavimas. Manoma, kad gyvūnas galėjo būti sunkiai sumuštas beisbolo lazda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.