Gyvenimas

2019.10.07 13:06

Rasą Rojienę prisimenant: palangiškė, aštuonerius metus praleidusi po angelo sparnu

Linas Jegelevičius, Palangostiltas.lt, LRT.lt2019.10.07 13:06

Spalio 5 d. mirė 35-erių palangiškė Rasa Rojienė, kurios kovos su ketvirtos stadijos vėžiu istorija buvo visiems tapusi ištvermės ir tikėjimo pavyzdžiu. Gumbelį pilve jį pirmą kartą užčiuopė būdama 27-erių, kelionėje, į kurią vyko su vyru. Nuo tada ir prasidėjo jos ilga kova su sunkia liga, trukusi aštuonerius metus, nors gydytojai jai buvo davę vos kelis mėnesius. 

Kalbėdamas su „Palangos tiltu“ rugsėjo viduryje, Rasos 37-erių metų vyras Paulius užsiminė, kad žmona gęsta. „Pastaruoju metu daugiausia laiko dėl silpnesnės sveikatos žmona praleidžia namuose, dalį šeimos rūpesčių aš perėmiau, todėl kiekviena mūsų diena, praleista kartu, man yra labai daug...“ – P. Rojus, žinomas Palangos verslininkas, tuomet sakė „Palangos tiltui“.

Jautė žmonos išėjimą

Jis prisipažino gyvenime, anot jo, „nuverkęs“ du kartus. Pirmąkart prieš aštuonerius metus, kai sužinojo, kad 27 metų žmona Rasa serga itin pavojinga sarkoma – diagnozavę šio vėžio ketvirtą stadiją, gydytojai jai davė kelis mėnesius gyventi.

O antrąkart – šį rugpjūtį, prieš savo kelionę į Indiją, Himalajus. Vyras abejojo, ar turįs teisę palikti sunkiai sergančią žmoną dviem savaitėms, bet pasitaręs su ja ir artimaisiais, į kelionę į Himalajų kalnus išvyko. „Nusiraminti“, – tuomet sakė P. Rojus.

Jųdvejų gyvenimas prieš aštuonerius metus atrodė rožėmis klotas, bet... Rasa nekart įvairiai žiniasklaidai yra pasakojusi apie savo ilgą kovą su onkologine liga.

Knyga apie Rasą

Rasos istorija tapo ypač žinoma, kai Algirdas Kumža (Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ambasadorius, rašytojas, alpinistas, knygų „Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“ ir kitų autorius – L. J.) šių metų vasario pradžioje pristatė knygą „Rasa. Po Angelo sparnu“ apie ją.

Rasa patyrė labai daug įvairių gydymo būdų... Pavyzdžiui, knygos apie Rasą autorius, Algirdas Kumža, ją supažindino su korėjiečių tradicinės medicinos specialistu, kuris kelis kartus buvo atvykęs į Lietuvą, konsultavo Rasą, mokė masažų.

„Rasa tiesiog turi labai unikalią savybę pritraukti stiprius žmones prie savęs, visus, norinčius jai padėti...“ – prieš mažiau nei mėnesį sakė P. Rojus.

Anot jo, Rasa visąlaik, kol kovojo su liga, buvo palyginti gan aktyvi – visi kartu ir sūnumi Luku keliaudavo. Net šių metų pradžioje, Rasai jau esant silpnesnei, kartu vyko į Tailandą. Rasai visąlaik labai patinka kelionės ten, kur šilta.

„Bet pastaruoju metu ji mažai išeina iš namų, simboliškai, netoli...“ – sakė P. Rojus.

Rugsėjį R. Rojienė dar važinėjo į keletą Klaipėdos ligoninių, lašinosi vaistus.

„Ji dabar nelabai gali maitintis ar miegoti kitur – kai kurių jos organų tiesiog jau nėra, todėl tokia būtinybė būti namuose... Be manęs, Rasos sesuo ir jos mama padeda jai...“ – sakė P. Rojus.

Santuokos sakramento jėga

„Žinau, kad Rasai yra labai sunku. Kai atsigulu vakare, jaučiu nuovargį nuo dienos darbų, o jos skausmas – toks ilgas, nuolatinis... Bet, ko gero, tas skausmas būtų kitoks, jeigu tokia liga būtų kitam artimam žmogui šalia – sūnui ar mamai...“ – buvo atviras P. Rojus interviu.

„Aš daug prisitaikiau prie esančių gyvenimo sąlygų... Mes esame gavę Santuokos sakramentą – aš buvau, esu ir būsiu su ja visą gyvenimą. Per tuos visus metus net nebuvo kilusios jokios kitos minties, abejonės dėl to...“ – tvirtino jis.

Apie savo gyvenimą R. Rojienė yra pasakojusi ir LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“. „Aš su niekuo nesikeisčiau savo gyvenimu, kuris yra net ir su šia liga, ir su kančiomis“, – tada teigė moteris.

Ji prisiminė, kaip gumbelį pilve pirmą kartą užčiuopė būdama 27-erių, kelionėje, į kurią buvo išvykusi su vyru. Nuo tada ir prasidėjo jos ilga kova su sunkia liga, trukusi aštuonerius metus, nors gydytojai jai buvo davę vos kelis mėnesius.

„Kai man užeidavo liūdesio akimirkos, aš sau neleisdavau į jas įklimpti“, – yra pasakojusi R. Rojienė.

Išsamus pokalbis su R. Rojiene – laidos įraše:

Gyvenimas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.