Gyvenimas

2019.10.07 08:03

Nuo Vilniaus iki Tbilisio pėsčiomis: pakeliui teko susidraugauti ir su laukiniais šunimis

žiūrėkite reportažą
LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.10.07 08:03

Juokais save vadinantis Lietuvos ir Sakartvelo ambasadoriumi, Lietuvoje gimęs ir augęs Niko Amirgulašvili sumanė savo statusą įprasminti ir nuo Vilniaus iki Tbilisio nutarė nueiti pėsčiomis. Apie 69 dienas trukusią kelionę jis papasakojo LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“.

„Gimiau ir užaugau Lietuvoje, kartvelų šeimoje. Todėl jaučiuosi savotišku Lietuvos ir Gruzijos ambasadoriumi. Kai būnu Lietuvoje manęs visi klausia, kaip žmonės gyvena Sakartvele, kai būnu ten, manęs teiraujasi apie gyvenimą Lietuvoje“, – juokiasi Niko.

Visai neseniai jis sumanė, kad tas jo ambasadoriaus statusas leidžia statyti tiltus tarp dviejų šalių, tad jis prisiminęs savo pomėgį žygiavimą, jis nusprendė, kad nuo Vilniaus iki Tbilisio galima nueiti pėsčiomis.

„Labai malonu, kad abi šalys gerai sutaria. Nors tautos bičiuliaujasi, jos abi labai skirtingos“, – sako Niko Amirgulašvili ir džiaugiasi, kad turi ir lietuviškų, ir lietuviškų bruožų – darbe moka išlaikyti šaltus nervus ir niekada nepasiduoda emocijoms, tačiau kaip kartvelas mėgsta atsiverti.

Nuo Vilniaus iki Tbilisio jis nuėjo per 69 dienas. Per tą laiką sutiko daug žmonių, tačiau nė vieno pikto. „Lietuvoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Sakartvele visi buvo nuostabūs. Žinoma, netrūko ir iššūkių. Teko tvarkytis su laukiniais šunimis, su kuriais dalydavausi sausainiais, Ukrainoje buvau sunegalavęs“, – pasakoja N. Amirgulašvili.

Vidutiniškai per dieną jis nueidavo apie 40 km., tačiau kartą per dieną nuėjo virš 60 km.

Visas pokalbis su N. Amirgulašvili – vaizdo įraše.

„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ II d. Vilniaus gatvėse – taksų eitynės: linksmai nusiteikę šuneliai ir jų šeimininkai traukė į šventę Vingio parke
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt