Gyvenimas

2019.10.05 19:17

Labdaros organizacijos tampa drabužių konteineriais

LRT TV naujienų tarnyba2019.10.05 19:17

Labdaros organizacijos virsta atliekų tvarkytojomis. Žmonės maišais neša nereikalingus drabužius, kurie visiškai netinkami dėvėti. Organizacijų atstovai priversti sukti galvas, kaip tokių atliekų atsikratyti, nes jų mesti į įprastus konteinerius negalima, o išvežti – kainuoja.

Rūšiuodamos labdarai suneštus drabužius savanorės randa ir po vieną batą. Anot jų, matosi, kad žmonės keičiantis sezonui tvarkė spiNtas, sandėliukus ir atnešė viską, ko nereikia.
Panevėžio šeimos namų kiemas šiuo metu atrodo tarsi turgavietė, anot vadovės, tiek suneštų drabužių dar nėra buvę. Tad teko ieškoti savanorių, kurie padėtų surūšiuoti, nes neretai tie, kurie ką nors atiduoda labdarai, mano, jog skurstančiam tiks bet kas.

„Dažnai būna, jog žmonės galvoja, kad striukės užtrauktukas suplyšęs, bet jeigu kam labai reikės susitvarkys, o iš tiesų nebesitvarko žmonės – sutvarkymo kaštai būna didesni nei striukės kaina. Todėl prašome žmonių gerbti vieni kitus. Mes irgi kviečiam savanorius, kurie padėtų tą paramą tvarkyti, išrūšiuoti, nes ta pagalba tikrai reikalinga“, – sako Panevėžio Šeimos namų vadovė Irma Zabulionytė.

Pasak Gražinos Kacevičienės, Panevėžio vyskupijos Carito atstovės , organizacijos surinktus netinkamus nešioti drabužius yra priverstos išvežti į utilizavimo įmonę, o už paslaugą ir sumokėti. Kiekvieną centą skaičiuojančiai organizacijai tai didelės išlaidos.

Dėl susiklosčiusios situacijos kai kur jau ribojamas drabužių priėmimas.

Išsamiau apie tai – reportaže (nuo 8.10 min).

Žinios. Po ilgus mėnesius trukusios aklavietės atnaujintos derybos tarp Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.