Gyvenimas

2019.10.05 16:22

Šveicarų gamintojai atrado naują šokolado gamybos būdą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.10.05 16:22

Gamtosauga susirūpinę šokolado gamintojai Šveicarijoje atrado būdą, kaip gamyboje panaudoti ne tik kakavos pupeles, bet ir kitas augalo dalis, kurios dažniausiai iki šiol buvo išmetamos.

Šveicarų šokolado meistrai „Barry Callebaut“ sako atradę naują šokolado gamybos būdą. Nors iki šiol buvo naudojamos tik pupelės, įmonės ekspertai sugalvojo, kaip panaudoti visą augalą. Šiuolaikiniai vartotojai nori produkto, kuo mažiau apdoroto, su nedaug cukraus ir daugiau naudingųjų medžiagų. Be to, siekiama tausoti gamtą, todėl gamintojai sako prisitaikantys prie pokyčių.

Pasak ekspertų, dažnai beveik 70 procentų kakavmedžio vaisiaus, kuris reikalingas gaminant šokoladą, išmetama, o panaudojamos tik sėklos. Gaminant šį naujos kartos šokoladą panaudojama žievelė, minkštimas ir sultys.

Šiame šokolade – ir kur kas mažiau cukraus, saldumo jis įgauna iš minkštimo, tekstūrą padeda sukurti pluoštas iš ankšties, o skonis – iš pupelių. Prekyboje turėtų pasirodyti dviejų tipų šokoladas: vienas iš šimto procentų kakavos, kitas – su pieno priemaišomis.

Šokoladas jau kurį laiką ne vienoje šalyje jau buvo praradęs populiarumą, nes tenka konkuruoti su maisto produktais, kurie laikomi sveikesniais. Tačiau gamintojai tikisi, kad naujoji gamyba padės susigrąžinti dėmesį ir kartu labiau saugos gamtą.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše (nuo 56.20 min.).

„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I d. Ryčio Kazlausko debiutų savaitė: nuo virtualios dvylikamečio laidos galvoje iki „Eurolygos“ komentatoriaus kėdės
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.