Gyvenimas

2019.10.05 16:10

Mokslininko darbą iškeitė į mokytojo profesiją

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.10.05 16:10

Spalio 5-oji – mokytojų diena, tad LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjo ir pora šios profesijos atstovų – fizikos mokytoja Austėja Bukauskytė ir istorijos mokytojas Gytis Valatka, kurie iškeitė savo ankstesnius darbus į galimybę mokyti.

Mokytojai džiaugiasi, kad profesinės šventės proga jie sulaukė nemažai sveikinimų, tiesa, mokiniai juos pasveikino Mokytojo dienos išvakarėse. Ir Austėja, ir Gytis – programos „Renkuosi mokyti“ dalyviai.

Austėja prieš pradėdama mokyti dirbo ultrasparčiųjų tyrimų laboratorijoje, Gytis dirbo mokslinį darbą universitete, taip pat dirbo su neformaliuoju ugdymu.

„Idėja tapti mokytoju gimė kai sužinojau apie iniciatyvą „Renkuosi mokyti“. Dalyvių istorijos pasirodė tikros ir labai sujaudinančios. Iš pradžių maniau, kad nesugebėčiau, tačiau užpildžiau anketą ir dabar labai džiaugiuosi“, – sako Austėja.

Gytis sako, kad ir jį programa „Renkuosi mokyti“ atvedė į mokyklą. Darbas su žmonėmis jam buvo įdomesnis nei vien tik mokslinė veikla. O užmezgus ryšį su mokiniais labai sunku jo atsisakyti.

Kaip sekasi Austėjai ir Gyčiui pakeitus profesiją – vaizdo įraše (nuo 24.35 min.).

„Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis“ I d. Ryčio Kazlausko debiutų savaitė: nuo virtualios dvylikamečio laidos galvoje iki „Eurolygos“ komentatoriaus kėdės