Gyvenimas

2019.10.04 17:37

Pasaulinės gyvūnų dienos proga Panevėžyje surengta keturkojų eisena

LRT.lt, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“2019.10.04 17:37

Panevėžyje Pasaulinės gyvūnų dienos proga surengtoje keturkojų eisenoje dalyvavo apie 50 augintinių ir jų šeimininkų. Kaip teigia eisenoje dalyvavusi gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė, šios akcijos tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į tai, kad gyvūnas nėra daiktas.

„Labai norime parodyti, kad visi gyvūnai yra šeimos nariai. Jie negali visą laiką būti laikomi pririšti ar uždaryti. Jų negalima išmesti, išvežti į miškus, atiduoti į prieglaudas“, – sako R. Liberienė ir priduria, kad šia akcija siekia atkreipti žmonių dėmesį į tai, jog gyvūnas nėra daiktas.

„Labai tikimės, jog žmonės, pamatę mūsų eiseną, susimąstys ir supras, kad augintiniai – didelė ir svarbi mūsų gyvenimo dalis“, – pasakoja R. Liberienė.

Pasak jos, šiuo metu sitacija gyvūnų prieglaudose – itin liūdna. „Kasdien sulaukiame begalybės šunų, kačių – dar daugiau. Gyvūnų skaičius prieglaudose nuolat didėja. Žmonės kasdien į miškus išmeta šimtus gyvūnų, išmeta juose dėžėse arba palieka prie prieglaudos vartų“, – apgailestauja R. Liberienė.

Moteris tikisi, kad surengta keturkojų akcija taps puikia proga susimąstyti ir padidins augintinių šeimininkų sąmoningumą.

Išsamiau – reportaže (nuo 59.30)

„Laba diena, Lietuva“. Evakuacijos krepšys: kaip greitai jį surinko reporterė Dovilė ir ar reikėjo dėtis pliušinį meškiuką?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt