Gyvenimas

2019.10.04 16:15

Šiauliečių akį džiugina botanikos sode pražydę rudeniniai augalai

LRT.lt2019.10.04 16:15

Per kelis kilometrus nuo Šiaulių miesto centro nutolęs Šiaulių universiteto Botanikos sodas ir rudenį sulaukia intensyvaus susidomėjimo. Rudenį kasdien čia galima išvysti vis kitokias spalvų variacijas, nes rūšimis turtingas dendrologijos skyrius kaip tik šiuo metu puošia aplinką nematytais vaisiais ir lapais, nurodoma pranešime spaudai.

Šiaulių universiteto botanikos sode lankytojų akį džiugina žydintys viržiai, miskantai, chrizantemos, šilokai, astrai, vėlyviai ir kiti augalai.

Sodo darbuotojai kviečia lankytojus prisijungti prie edukacinių užsiėmimų – veda „Augalų detektyvą“, rengia edukacijas apie augalų kvapus, kviečia išbandyti žolelių arbatos degustaciją ir kitus užsiėmimus.

Anot darbuotojų, norintys tiesiog pasigrožėti, ramiai pasivaikščioti sode ar suplanavę čia rudeninę iškylą taip pat laukiami.

Po intensyvios vasaros, kaip pasakoja sodo darbuotojai, jau norėtųsi atsipūsti, tačiau jų laukia pasiruošimas žiemai, ekspozicijų tvarkymas.

O šiuo metu norinčių įsigyti augalų ar pasifotografuoti, piešti, pasidomėti augalais ar tiesiog išsitiesti ant hamako – netrūksta.

Akimirkas iš rudenėjančio Šiaulių universiteto botanikos sodo rasite galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt