Gyvenimas

2019.10.04 12:55

Jaunuoliams kilusi idėja virto realybe: patys pasidarė stakles ir gamina medinius indus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.10.04 12:55

Naujųjų technologijų amžiuje namie galima pasigaminti ne tik rankdarbių, bet ir stakles, kurios veikia gerokai greičiau ir paprasčiau nei žmogaus rankos. Tokia mintis ir kilo dviem vaikinams, šiuo metu užsiimantiems išskirtinių medinių indų gamyba.

Stakles surinkę ir naują veiklą pradėję vaikinai – inžinieriai. Vytautas Kasparavičius baigęs mechanikos inžinerijos, o Laurynas Klimas – transporto inžinerijos studijas.

„Kaip inžinieriai sugalvojome, kad reikia daryti CNC – kompiuteriu programuojamas tekinimo stakles. Taip gavosi, kad iššūkiu mums tapo tiek staklių, tiek pačių dirbinių gamyba“, – pasakoja Vytautas.

Studijų metais susipažinę jaunuoliai, norėdami pasidaryti stakles, išsinuomojo dirbtuves, patys jas įrengė ir dabar kasdien po darbų skuba ten toliau įgyvendinti savo idėjos.

„Pasidarėme stakles, o tada galvojome, ką su jomis daryti. Pamatėme, kad Lietuvoje nėra pirkti modernių, medinių dubenėlių, kurie tiktų ne tik į pirtį, kaip mes juokaujame, bet ir derėtų namuose prie baltų sienų ir modernaus interjero“, – sako idėjos autorius Vytautas.

Pasak pašnekovų, patiems surinkti tekinimo stakles prireikė trijų mėnesių, o naudoti šį įrenginį nesudėtinga.

„Iš pradžių pjauname medieną, ją obliuojame, klijuojame, tada vėl nuobliuojame skydus, statome juos į stakles, išpjauname. Prieš tai su kompiuteriu reikia būti pasirašius kodus, kad staklės važiuotų ten, kur reikia ir taip, kaip reikia. Procesas gan ilgas, bet rezultatas neblogas“, – džiaugiasi Laurynas.

Iš paruoštos medžio plokštės vieną dubenėlį galima pagaminti per porą valandų.

Indų dizainą vaikinai pasakoja pasirinkę minimalistinį. „Dizainą nusprendėme pasirinkti geometrinių formų. Kad būtų kuo daugiau kampų ir kuo mažiau tautodailiškų fragmentų. Bet šiaip idėją plėtojame proceso metu. Nestovime vietoje, jei nusprendžiame, darome vis įdomesnius, kitokius dirbinius“, – pasakoja Vytautas.

Anot vaikinų, kadangi viską gamina patys, pažįsta kiekviena rievę, tad gali išpjauti bet kokios formos indą.

Plačiau apie vaikinų dirbinius – reportaže (nuo 26.30)

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Net ketvirtadalis Europos darbuotojų penktadieniais pasiekia nuobodulio piką. Kodėl?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt