Naujienų srautas

Istorijos2019.10.04 17:56

„Airijos talentuose“ sublizgėjusi Iveta Tumasonytė nestokoja ambicijų: nori kurti dainas ir tapti prodiusere

„Man dainavimas yra visas gyvenimas. Tikrai nežinau, ką daryčiau be muzikos. Tai mano būdas“, – LRT RADIJUI sako 15-metė Iveta Tumasonytė, jau spėjusi išgarsėti įvairiuose muzikiniuose projektuose ne tik gimtojoje Lietuvoje, bet ir Rusijoje bei Airijoje. Nuo 4 metų dainuojančios merginos balsas abejingų nepalieka.

Nedideliame Pakruojo dydžio Kašelio miestelyje, talpinančiame kiek daugiau nei 4 tūkst. gyventojų, jaunoji muzikos žvaigždė gyvena beveik visą savo gyvenimą – iš Lietuvos į amžinai žaliuojančią Airijos salą ji su mama atvyko vos vienerių metų. Ypač didelės sėkmės Iveta sulaukė Airijos talentų šou („Ireland’s Got Talent“), kuriuose mergina, teisėjams paklausus, iš kur atvyko, prisistatė esanti lietuvė.

Naujasis muzikos talentas sako ryšių su Lietuva nenutraukęs. „Lietuvoje gyvena mano močiutės, senelis, brolis, geriausia draugė. Atmosfera Lietuvoje yra labai gera, ten visada malonu sugrįžti. Kaip bebūtų, aš juk ten gimiau. Esu lietuvaitė. Lietuva yra mano širdyje. Tai mano šalis“, – savo lietuviškų šaknų neišsižada pašnekovė.

Dainininkė šiuo metu aktyviai repetuoja ir mokosi dainuoti. Beje, Airijos lietuvei nuotoliniu būdu padeda ir muzikos pedagogė, garsi Lietuvos dainininkė Rosita Čivilytė. „Su Rosita esame sutarusios, kad per „Skype“ ar „FaceTime“ (mobiliosios pokalbių ir vaizdo programėlės; red. past.) pradėsime kartu dainuoti. Ir žinot, mums visai gerai sekasi!, – džiaugiasi dainininkė. – Viską, ką žinau apie dainavimą ir techniką, yra iš Rositos. Esu jai labai dėkinga“.

Ragina nepražiopsoti vaiko talento

Ivetos mama Jelena sako labai besididžiuojanti ir palaikanti savo dukrą. „Labai stiprus jausmas, net sunku ir kalbėti. Einu tuo keliu, kokį pasirinko dukra – visada ją palaikysiu. Man tai yra labai malonu. Kiekvienai mamytei linkiu palaikyti savo vaikus, kad jie siektų ir pasiektų ko jie trokšta“, – sako J. Molodcova-Tumasonienė.

Jelena sako jau nuo vaikystės pastebėjusi, kad jos dukra imli muzikai. Pastebėjau didelį dukros potencialą. Manau, kad protingi tėveliai ir mamytės, kurie myli ir jaučia savo vaiką, visada pastebės jo talentą. Ivetai buvo vos 4 metai, kuomet aš supratau, kad kažkas iš jos bus muzikos srity“, – pašnekovė ragina kitus tėvelius nepražiopsoti savo vaikų talento.

Ivetos mama sako labai besijaudinanti, kuomet stebi dukros pasirodymus didelėse scenose. „Toks jausmas, kad aš pati lipu į sceną ir dainuoju – tiesiog viską perleidžiu per save. Tikrai širdelė virpa ir labai jaudinuosi. Vos tik Iveta uždainuoja, aš viską pamirštu, kur aš esu, ką darau, tiesiog kūną ir vidų užvaldo euforija“, – šiltų jausmų dukrai neslepia J. Molodcova-Tumasonienė.

Neslepia ambicingų planų

Iveta prisipažįsta jaučianti scenos baimę, tačiau vos pakilus ant jos, baimės vietą užpildo muzika. „Visi sako, kad gerai yra jausti scenos baimę, nes tai reiškia, kad noriu gerai padainuoti. Pritariu tokiems žodžiams. Baimę visada jaučiu, jaudinuosi, tačiau scenoje pasineriu į muziką ir nebebijau“, – tikina Kašelio lietuvė.

Dainininkė sako esanti labai dėkinga visiems tautiečiams, kurie ją labai šiltai palaikė konkursuose ir palaiko iki šiol. „Gaunu žinučių, laiškų. Toks palaikymas man labai padeda psichologiškai. Tai mane stumia eiti į priekį – drąsiau kurti ir labiau pasitikėti savimi“, – sako I. Tumasonytė.

Mergina sako pradėjusi kurti savo dainas bei neslepia noro sudalyvauti kituose, jau Jungtinės Karalystės muzikiniuose projektuose. „Noriu būti ne tik dainininke, tačiau ir dainų kūrėja. Pradėjau groti gitara. Noriu kurti ir savo muziką. Tikiuosi ateityje, jei viskas klostysis gerai, tapti muzikante-prodiusere. Kaip yra angliškai sakoma „make your dreams a reality“ (paversk savo svajones realybe; red. past.)“, – ambicingų planų neslepia Iveta.

Parengė Vismantas Žuklevičius

Pokalbis su I. Tumasonyte – įrašuose:

Projektas „Keturi milijonai“. Susitikimas su balsingąja Iveta Tumasonyte
Projektas „Keturi milijonai“. „Airijos talentų“ komisiją pribloškusi Iveta: savo fantazijas noriu paversti realybe
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi