Gyvenimas

2019.10.02 17:34

Kaune itin retos rūšies vėžlių augintojai sulaukė staigmenos: patelė padėjo penkis kiaušinius

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.10.02 17:34

Itin retus visame pasaulyje vėžlius auginantys kauniečiai šį savaitgalį sulaukė staigmenos – viena jų augintinė padėjo penkis kiaušinius. Tačiau pasak vėžlių augintojo Manto Barausko, jauniklių gali tekti palaukti net ir penkis mėnesius.

Anot M. Barausko, šie vėžliai ypatingi tuo, kad įprastai gyvena ątogrąžų miškuose ir yra visaėdžiai. „Jie gyvena visiškoje tamsoje, kur daug drėgmės Priešingai nei kiti vėžliai, šios rūšies atstovai minta miško gėrybėmis, mėgsta grybus, vaisius, gali pasigauti peliuką ar maitintis dvėseliena“, – apie savo augintinius pasakoja vyras.

Jis priduria, kad šie vėžliai vieninteliai, saugodamiesi nuo priešų, sugeba užlenkti savo šarvus 90-ies lapsnių kampu ir taip pasaugoti savo uodegą ir galines kojas.

Kadangi vėžliai labai reti, o Europoje jų išvis beveik nėra, jų paklausa – didelė, ir vieno vėžlio kaina gali siekti iki 400 eurų.

Šiuo metu vienintelė Lieuvoje tokios rūšies vėžlius auginanti įmonė turi 2 patinus ir 6 pateles, iš kurių viena prieš porą dienų padėjo 5 kiaušinius.

Vėžliai auginami rūsyje, jiems sukurta miško paklotę imituojanti aplinka – primėtyta lapų, šakų, augalų. Vėžliams įrengta drėkinimo sistema, pritaikyta ir atitinama aplinkos temperatūra.

„Kiaušinių padėjimas – didelis laimėjimas, o jauniklių išperinimas bus dar didesnis“, – sako M. Barauskas. Anot jo, kol į pasaulį ateis vėžlių jaunikliai, gali tekti palaukti net 5 mėnesius.

„Natūralioje aplinkoje pablogėjus sąlygoms kiaušinių vystymasis gali sustoti, o pagerėjus sąlygoms ir vėl tęstis. Tikėsimės geriausio ir žiūrėsime, kaip mums pavyks“, – sako vėžlių augintojas.

Išsamiau – reportaže (nuo 1.06.55)

„Laba diena, Lietuva“. Po socialinių tinklų padidinamuoju stiklu – Ukraina ir „Steinmeierio formulė“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.