Naujienų srautas

Gyvenimas2019.10.02 12:54

Keramikė namų jaukumą kuria „bėgančiais puodeliais“ ir kitais išskirtiniais darbais

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ kviečia į pažintį su keramikos dizainere Lina Jočyte-Stirbiene. Jos kuriami namų akcentai išsiskiria ne spalvomis, o formomis. Funkcionalūs ir skulptūriški – taip juos apibūdina pati keramikė.

Keramikos dizainerė L. Jočytė-Stirbienė nė nežvilgtelėjusi vieną po kito keičia įrankius, kurdama, kaip pavadina pati, „bėgantį puodelį“. Netrukus šis molis virs išskirtine interjero detale. Vidurys tarp funkcionalumo ir išskirtinumo – to savo keramikos dirbiniais siekia menininkė.

Keramika Linos gyvenime atsirado dar mokykloje ir lydi iki šiol. Dirbdama keramikos fabrike menininkė pradėjo domėtis interjerais ir dizainu. Menininkė pasakoja norėjusi išsilaisvinti iš monotonijos ir pradėjo kurti tai, kad namams suteikia savitumo ir jaukumo. Darbuose menininkė derina funkcionalumą, estetiką ir savo kūrybinį braižą.

Akcentus namams kurianti keramikė savo darbus vadina kūrybiškais, nes visada reikia pagalvoti, kurti ir eskizuoti. Pati įdomiausia dalis, anot Linos, visuomet būna pradžia, kai dar nežinai, kas galiausiai išeis.

Svarbiausiu kūrybiniu aspektu Lina laiko idėją, kad keramikos kūrinys išsiskirtų iš kitų ir kitiems būtų dar nematytas.

Linos sukurti keramikos dirbiniai – natūralių spalvų. Taip ji sako norinti išryškinti darbų formą. Tad šiems darbams geriausiai leidžia atsiskleisti atitinkamai parinkta erdvė.

Pokalbis su kūrėja – laidos įraše (nuo 23.40 min).

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Didėjanti cukrinio diabeto ir nutukimo rizika – neišsimiegojimo kaina, kurios laisvi savaitgaliai neišpirks
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi