Gyvenimas

2019.10.02 12:09

Kūrybiniai tyrinėjimai: piešinys paraštėje gali būti dialogo su savimi pradžia

Piešiniai gali ne tik džiuginti, bet ir labai daug papasakoti apie žmogaus vidinį pasaulį. Gyvenimo menininke prisistatanti Fausta Anulytė kviečia rinktis įvairias meno formas ir stebėti, kaip sekasi kurti. LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ ji pasakoja, kad kūrybos procesas gali labai daug atskleisti.

Kada paskutinį kartą kalbinote vidinį „aš“? Būtent tokio dialogo kviečia iniciatyva „Kūrybiniai tyrinėjimai“. Anot idėjos autorės, tai atradimų ir savęs pažinimo erdvė ieškantiems atsakymų bei norintiems pažinti save. Pati žinias dailės, meno, šokio terapijos kursuose vis gilinanti mergina sukauptą patirtį jau noriai perduoda aplinkiniams.

Fausta veda užsiėmimus, kuriuose ant atskirų balto popieriaus lapų dalyviai kviečiami nupiešti dešimt emocijų. Ji pabrėžia, kad svarbu stebėti pasirinktas spalvas, formas, priemones ir nevaržyti impulso. Kokia kilo mintis – tokią ją ir vaizduoti.

Esminis analizės įrankis – klausimai. Svarbu išsiaiškinti, kaip žmogus jautėsi piešdamas, kaip jis reaguoja į pasibaigusį kūrybinį procesą, apie ką galvoja reaguodamas į skirtingas būsenas.

Pasak pašnekovės, savirefleksiją galima atlikti ir pačiam. Svarbiausia būti sau sąžiningam.

Kelias į savęs pažinimą – nelengvas. Bet jei kada kils nenumaldomas noras ką nors nupiešti sąsiuvinio paraštėje, atminkite, tai gali tapti dialogo su savimi pradžia.

Pokalbis su Fausta Anulyte – vaizdo įraše (nuo 15.10 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Didėjanti cukrinio diabeto ir nutukimo rizika – neišsimiegojimo kaina, kurios laisvi savaitgaliai neišpirks