Gyvenimas

2019.10.01 17:22

Tarptautinė kavos diena: Beethoveno 60 pupelių taisyklė ir stulbinanti Balzaco manija

LRT.lt2019.10.01 17:22

Prieš penkerius metus Tarptautinė kavos organizacija spalio 1-ąją paskelbė Tarptautine kavos diena. Šis gėrimas apipintas įvairiais mitais ir legendomis, o dėl jo naudos bei naudos sveikatai mokslininkai nesutaria iki šiol. Kad ir kaip ten bebūtų, be kavos savo dienos neįsivaizdavo ir garsiausi pasaulio kūrėjai, ir ilgiausiai gyvenusi katė.

Tarptautinės kavos dienos proga pateikiame keletą neįtikėtinų faktų, kurių apie kavą ir jos mėgėjus galbūt dar nežinojote.

– Prieš paskelbianti pirmąją spalio dieną Tarptautine kavos diena, įvairiose pasaulio vietose ji buvo minima skirtingu metu, dažniausiai rugsėjo pabaigoje.

– Kava kilusi iš Afrikos, Kafos regiono Etiopijoje, nuo kurio vardo galėjo kilti ir pats žodis „kava“. Čia natūraliomis sąlygomis auga arabinis kavamedis.

– Pasakojama, kad kavą atrado vienas ožkų augintojas, pastebėjęs, kad kavos uogų prisivalgiusios ožkos tampa labai energingos. Beje, istorikai teigia, kad kava anksčiau buvo veikiau užkandis nei gėrimas. Kavos pupelės būdavo sutrinamos ir sumaišomos su riebalais, tuomet suminkomos į nedidelius rutuliukus.

– Juokaujama, kad pats priekabiausias kavinių klientas buvo Ludwigas van Beethovenas. Anot istorikų, kompozitorius gėrė nemažai kavos ir buvo įsitikinęs, kad tobulas puodelis pagaminamas iš 60 kavos pupelių. Istorikai pažymi, kad kartais pupeles jis perskaičiuodavo du kartus, kad įsitikintų, kad pupelių yra tiek, kiek reikia.

– Istorikai sako, kad prancūzų rašytojas Honore de Balzacas nebuvo toks išrankus kaip Beethovenas. Skaičiuoti kavos puodelių jis išgerdavo tiek, kad kavos pupelių skaičiuoti neturėjo kada.

Manoma, kad jis išgerdavo bent porą dešimčių puodelių per dieną. Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad kartais jis išgerdavo kone pusšimtį puodelių. Manoma, kad viena iš jo ankstyvos mirtie priežasčių galėjo būti jo maniakiška priklausomybė kavai.

– 38-erius metus ir tris dienas išgyvenusi katė Creme Puff buvo įtraukta į Guinnesso rekordų knygą kaip ilgiausiai išgyvenusi katė. Jos šeimininkas pasakojo žiniasklaidai, kad augintinė kasryt lakdavo kavą.

– Paprastai ant kavos pakuočių būna nurodyta kavos rūšis – arabika arba robusta. Tai dvi skirtingos kavos rūšys. Arabika – populiariausia pasaulyje ir sudaro apie 70 proc. visos užauginamos ir parduodamos kavos.

Likusius 30 proc. sudaro robusta. Nors egzituoja mitas, kad pastaroji yra prastesnės kokybės kava, taip tikrai nėra – tiesiog jos skonis ne toks aromatingas, ji kur kas stipresnė, turinti maždaug pusantro ar du kartus daugiau kofeino nei arabika, ir yra kartesnė.

– Profesionalūs baristos sako, kad net ir iš tų pačių pupelių paruošta kava gali būti skirtingo skonio. Tai priklauso ne tik nuo vandens bei kavos santykio, bet ir nuo to, kaip rupiai sumaltos ar skrudintos pupelės. Beje, jei plikote kavą puodelyje, nepamirškite, kad rupiau sumalta kava turės daugiau skirtingų vaisinių poskonių, o smulkesnio malimo kavos turės daugiau kartumo ir intensyvumo.

– Kuo karštesniu vandeniu užplikysite kavą, tuo ji bus kartesnė. Jei kavą ruošiate puodelyje, tinkamiausia temperatūra bus maždaug 90-95 laipsniai. Jei kavą užpilsite per karštu vandeniu, sudegs joje esantys aromatiniai aliejai ir bus jaučiamas nemalonus kartumas. Beje, gamindami kavą puodelyje, užpylę kavą vandeniu pora minučių palaukite ir tik tada išmaišykite.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.