Gyvenimas

2019.09.30 13:32

Rudens manikiūro tendencijos: marmuro margumas ir blizgučių žaismas

LRT.lt2019.09.30 13:32

Prabangus minimalizmas, marmuro efektas, juoda, ruda bei blizgučiai. Tai šį sezoną karaliaujančios manikiūro tendencijos. Meistrės dalijasi ir idėjomis, kaip mados tendencijas paversti originaliais sprendimais.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, naujosios tendencijos atspindi ne tik rudeniškas nuotaikas, bet ir alsuoja vasariška nostalgija. Be to, spalvų paletė tarsi kužda apie grįžimą į gamtą ir liudija tamsių spalvų triumfą. Taip pagrindines manikiūro tendencijas įvardija tarptautinė „Didier Lab“ mokymo akademija.

Mokymo akademijos edukatorė Brigita Šeibokienė pristato du skirtingus lakavimus. Vienas iš jų – „Miško šauksmas“. Šis dizainas kviečia susilieti su gamta ir tapti jos dalimi. Ant nagų atsiranda marmuro efektas, kurį įrėmina juodos linijos. Nagų dailės forma netaisyklinga, tarsi judanti, paliekama daug atviro nago.

„Šį rudenį ypač aktualūs sodrūs žali atspalviai. Pasaulines manikiūro tendencijas diktuojantys meistrai siūlo nebijoti maišyti kelių spalvų, derinti matiškumą ir bilzgumą, naudoti „ombre“ techniką“, – pasakoja manikiūro meistrė.

Dar vieną atliktą manikiūrą B. Šeibokienė pavadino „Rašalu paženklinta“. Juoda spalva šį rudenį grįžta ir yra viena populiariausių. Meistrė siūlo pagalvoti, kaip šią spalvą pateikti įdomiau – suteikiant lengvumo ir gyvumo.

„Sukūriau juodu rašalu apipiltų nagų įvaizdį. Kaip ir ankstesniame dizaine, matome atvirą nagą, „išplaukusias“ masyvias formas ir lenktas linijas“, – kalba edukatorė.

Prabangus minimalizmas arba saikinga prabanga – tai dar viena šių metų rudens manikiūro tendencijų. Mokymo akademijos ambasadorė Liudmila Lysenko pristato manikiūro idėją, kuri patiks nemėgstančioms griežtų linijų. Tai – tarsi šampano taurėje pamirkytų nagų efektas, kurį sukuria nelygūs, išsiliejantys potėpiai, padengti permatomu laku.

Nagų estetikos specialistė Agnė Kvitkauskienė savo kuriamą dizainą pavadino „Vasaros nostalgija“. Jie yra grublėtos tekstūros, blizgūs, primena smėlį.

„Toks nagų dizainas sukelia nostalgiją visai neseniai prabėgusiai vasarai. Rožinė spalva atrodo mergaitiškai ir jaukiai. Lakuojant palikta šiek tiek atviro nago, norint sukurti dar didesnį lengvumo įspūdį“, – sako meistrė.

Dar vienas šio sezono hitas – žemės spalvos ir blizgučiai. Toks kontrastas turėtų ypač patikti minimalistinio dizaino mylėtojoms, norinčioms šiek tiek sublizgėti. Šį sezoną ruda spalva drabužių madoje yra pati trokštamiausia, todėl moterys, pasirinkusios tokį lakavimą, atrodys ypač stilingai.

„Modelio nagai buvo padengti santūria, neutralia spalva. Palikau gana daug atviro nago ir panaudojau matinį nagų lako pagrindą. Atrodo, kad nagai yra visiškai be jokio padengimo. Tačiau į akis krenta ryškūs blizgučiai, kontrastuojantys su natūralumu.

Rudenį siūlau naudoti blizgučius ne tik ant spalva padengtų nagų, bet ir ant kuklių, permatomu sluoksniu pateptų nagų. Nebijokite išbandyti įvairius blizgančius dizainus“, – sako akademijos instruktorė, nagų estetikos specialistė Dalia Šveikauskienė, šį manikiūrą pavadinusi „Tarp žemės ir žvaigždžių“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.