Gyvenimas

2019.09.30 11:52

„Gelbėkit vaikus“ organizuoja Solidarumo bėgimą: padės ne tik vaikams Lietuvoje, bet ir Ukrainoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.30 11:52

Organizacija „Gelbėkit vaikus“ rengia jau šeštąjį Solidarumo bėgimą, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos ne tik vaikams Lietuvoje, bet ir Ukrainoje, ypač mažiesiems su negalia, gyvenantiems okupuotose teritorijose. Kaip pastebi organizacijos Lietuvoje direktorė Rasa Didžpetrienė, ten vaikai patiria psichologinį smurtą ir diskriminaciją.

Kaip pasakoja R. Didžpetrienė, bėgimo idėją pasiskolinta iš organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kolegų Ispanijoje. Minėdama 25-ąjį Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos jubiliejų, visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“, 2014-ųjų spalio mėnesį organizavo pirmąjį Lietuvoje Solidarumo bėgimą. Šio projekto, kuris kvietė prisijungti visas šalies mokyklas, tikslas – diegti moksleiviams solidarumo bei empatijos vertybes ir raginti susimąstyti apie vaiko teises Lietuvoje bei visame pasaulyje.

„Solidarumo bėgimo metu surinktos aukos pirmiausia keliauja Lietuvos vaikams, dienos centrų vaikams, o taip pat ir Ukrainoje gyvenantiems mažiesiems. Šių metų bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos vaikams su negalia, ypač tiems, kurie gyvena okupuotose teritorijose“, – sako R. Didžepetrienė.

Anot jos, vaikai su negalia Ukrainoje patiria diskriminaciją, patiria emocinį, psichologinį smurtą, būna situacijų, kai praradę jėgas kovoti su bendruomenės pasipriešinimu, tėvai tiesiog neleidžia savo neįgalių vaikų į ugdymo įstaigas. „Už surinktas lėšas bus perkami vežimėliai, protezai, klausos aparatai ir pan. Prisijungsime prie kolegų Ukrainoje projekto, kuriuo siekiama mažinti neįgaliųjų diskriminaciją ir atskirtį“, – pasakoja organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Lietuvoje vadovė.

Išsamiau – vaizdo įraše (nuo 24 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Etiketas susirgus: ar mums tikrai nusikosėti ant visų?