Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.30 12:01

Ekstravagantiškas Paryžiaus mados savaitės savaitgalis: „Vivienne Westwood“ dėmesys tvarumui

LRT.lt 2019.09.30 12:01

Savaitgalį Paryžiaus mados savaitėje žiūrovus stebino ir naujas drabužių kolekcijas pristatė tokie rūbų kūrėjai kaip „Valentino“, „Givenchy“, įspūdingą reginį pristačiusi Vivienne Westwood ir kiti. Ant podiumo netrūko spalvų, ekstravagantiškų detalių ir skleidžiamos socialiai atsakingos visuomenės vizijos.

„Valentino“ mados namų dizainerio Pierpaolo Piccioli kurta pavasario–vasaros drabužių kolekcija podiumą užliejo balta spalva. Žurnalui „Vogue“ dizaineris sakė, jog kurdamas drabužius nutarė sugrįžti prie universalumo ir atsigręžti į rūbų formos bei apimties esmę.

Modeliai demonstravo įvairaus ilgio ir kirpimo baltas sukneles pūstais pečiais ir rankovėmis bei puošniomis apykaklėmis. Nors pats dizaineris prisipažino sąmoningai nesiekęs drabužiuose atvaizduoti religinių ar istorinių motyvų, iškrakmolinti kombinezonai, marškinių apykaklės ir klostuoti sijonai vis dėl to šiek tiek priminė ištaigingus viduramžių laikų apdarus.

Dėmesio verti ir „Valentino“ drabužių kolekciją pristačiusių modelių makiažai. Auksinė spalva juose pasirinkta neatsitiktinai – anot rūbų kūrėjų, šalia baltos spalvos atsidūrę aukso atspalviai kuria sąsają tarp fantazijos ir realaus pasaulio pažeidžiamumo.

Šeštadienį ne vieną aikčioti iš nuostabos privertė provokatyvus britų mados dizainerės Vivienne Westwood drabužių kolekcijos pristatymas. Šįkart pristatymui rūbus ir vėl kūrė ne pati dizainerė, pasirodymo metu garbingai sėdėjusi pirmoje eilėje, o jos vyras.

Kaip ir keletas jau anksčiau šioje Paryžiaus mados savaitėje savo kolekcijas pristačiusių mados kūrėjų, „Vivienne Westwood“ drabužių kūrėjai daug dėmesio skyrė tvarumui. „Turime rimtai žiūrėti į tvarumą, – kalbėjo dizainerė prieš pasirodymą. – Juk tai akivaizdu, ar ne? Stengiuosi būti kuo sąmoningesnė ir atsargesnė.“

View this post on Instagram

The #AKSS20 Finale!

A post shared by Vivienne Westwood (@viviennewestwood) on

Dauguma kolekcijos rūbų buvo pagaminti iš jau paruoštų, bet taip ir nepanaudotų medžiagų.

Vivienne Westwood vardo mados namų drabužių kolekcijos kūrėjai skatino mažiau pirkti ir daugiau džiaugtis bei vertinti dalykus, kuriuos turime.

Kolekcijos pristatymą vainikavo JAV modelis Bella Hadid, kuri podiumu žengė pasipuošusi milžiniša skrybėle ir apsigaubusi debesies formos nuometu.

Nuotraukų galerijoje – naujausios „Valentino“, „Givenchy“ ir Vivienne Westwood kolekcijos, pristatytos Paryžiuje savaitgalį:

Parengta pagal „The Guardian“, „Vogue“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi