Gyvenimas

2019.09.30 11:11

Kosėjimo etiketas: svarbiausia išmokti „Drakulos judesį“

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.09.30 11:11

Ar tau nusikosėti ant visų? Taip vadinasi projektas, kuriuo siekiama priminti, kad sirgti reikia atsakingai. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje viešėjusi šeimos gydytoja Vidmantė Vilkė ir projekto iniciatorė Indrė Šumkienė papasakojo apie „Drakulos judesį“, kuris gali padėti apsaugoti nuo pasidalijimo virusais.

„Mūsų šalyje sirgti atsakingai ir mandagiai dar nemokame. Pastebiu, kad atsakingas pareigas užimantys asmenys, kuriems pamainą darbe surasti sunkiau, linkę gydytis patys, nesikreipia į gydymo įstaigas, sirgdami eina į darbą, į darželį ar mokyklą veda savo vaikus. Toks elgesys yra neatsakingas ir taip elgtis nereikėtų“, – sako šeimoms gydytoja.

Jai antrina ir projekto „Ar tau nusikosėti ant visų“ iniciatorė Indrė Šumskienė, primenanti, kad vieno kosėjimo metu į aplinką paleidžiama per 100 tūkst. mikroorganizmų, kurie į aplinką skrieja 6 m. spinduliu.

„Atsakingu sirgimu galima laikyti atvejus, kuomet žmogus, pajutęs pirmuosius peršalimo simptomus ar turintis temperatūros, lieka gydytis namuose, o ne rizikuoja užkrėsti savo kolegas.

Jei jau taip nutinka, kad neturime kito pasirinkimo ir netgi sirgdami turime eiti į darbą, stenkitės kuo mažiau bendrauti su aplinkiniais, venkite viešų vietų, kur galite sutikti mažų vaikų, nėščiųjų ar senjorų. Taip pat svarbu susirgus kuo dažniau plauti rankas ir vėdinti patalpas, kuriose būnate“, – pasakoja V. Vilkė.

Projektas siekia priminti ir daugiau dalykų, kurie galbūt padės užkirsti kelią užkratui. Pavyzdžiui, dažnas žino, jog kosint reikia užsidengti burną. Tačiau užsidengti reikia ne bet kaip, o vidine alkūnės puse, kaip sako I. Šumskienė, atliekant „Drakulos judesį“. Šis judesys bene efektyviausiai apsaugo nuo pasidalijimo virusais.

Plačiau – vaizdo įraše.

„Labas rytas, Lietuva“ II dalis. Etiketas susirgus: ar mums tikrai nusikosėti ant visų?