Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.28 12:31

Paryžiaus mados savaitėje – „Balmain“ kontrastai ir „Issey Miyake“ šokiai

Rugsėjį mados gerbėjų akys krypsta į vadinamąsias pasaulio mados sostines – Niujorką, Milaną, Londoną ir galiausiai – Paryžių. Čia viena po kitos vyksta kitų metų pavasariui ir vasarai skirtos mados savaitės, o jas užbaigia garsiausių dizainerių kolekcijų pristatymai Prancūzijos sostinėje. Kas ten vyko pastarosiomis dienomis?

Penktadienį Paryžiaus mados savaitėje spindėjo ryškūs ir kontrastingi deriniai naujausioje „Balmain“ kolekcijoje.

„Issey Miyake“ kolekcija pristatyta šokio ritmu. Kartu tai ir naujo šių mados namų kūrybos vadovo Satoshi Kondo debiutas.

Prabanga ir ekologija – šiuos du polius pabandė suderinti prancūzų mados namai „Dior“, naują kolekciją pristatę anksčiau šią savaitę Paryžiuje. Audiniuose vyravo laukinių gėlių motyvai, o podiumas buvo apsuptas daugiau nei šimto medžių, kuriuos žadama persodinti Paryžiuje.

„Miškas ant podiumo nėra idėja tik dėl dekoratyvumo. Tai yra tai, kas mums gali padėti sulaukti ateities. Pabandėme įtraukti šį svarbų elementą į šou“, – sakė „Dior“ mados namų kūrybos direktorė Maria Grazia Chiuri.

Pastaruoju metu ir kai kurie mados namai ir dizaineriai atsiliepia į vartotojų susirūpinimą dėl mados pramonės keliamos taršos, Paryžiuje ši tema – taip pat aktuali.

„Mados argumentai šiandien nėra tik apie gražius drabužius. Mada kalba apie lytis, kultūros perėmimą, aplinką. Kaip mes galime naudoti ir transformuoti paveldą į tai, kas galėtų kalbėti šiuolaikiškai. Taip pat norime sukurti viziją, kuri padėti mados namams vystytis ateityje“, – teigė M. G. Chiuri.

Paryžiaus mados organizatoriai teigia, kad sieks, jog 2020 metais renginyje nebeliktų vienkartinio plastiko, taip pat ragins žiūrovus naudotis bendruoju transportu.

Kitokios formos kalbėtis su publika šiemet ieškojo ir prancūzų mados namai „Patou“. Vietoj įprasto podiumo kūrėjai pasirinko demonstracijų kambarį, įkurtą tiesiog mados namų biure.

Modelius, kurie šnekučiavosi tarpusavyje ir skaitė knygas, buvo galima apžiūrėti iš labai arti, buvo rodomi ir archyviniai mados namų kadrai.

Modernų posūkį istoriniam dizainui suteikė anksčiau su Nina Ricci dirbęs dizaineris Guillaume Henry – jis pristatė pirmąją „Patou“ kolekciją nuo tada, kai šie mados namai užvėrė duris 1987 – aisiais.

„Prieš metus „Patou“ buvo projektas be adresato, be archyvų, medžiagos, be nieko. Turėjome pastatyti projektą ant kojų, suburti komandą, surasti vietą, galiausiai įsteigti kompaniją, kuri iš tiesų yra šimtametė kompanija“, – teigė G. Henry.

Mados namus 1914 metais įkūrė dizaineris Jean Patou. Labiausiai jie išgarsėjo apie 1930-uosius, kai buvo išleisti gėlių aromato kvepalai „Džiaugsmas“ – tai buvo brangiausi to meto kvepalai.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže:

Drabužių kūrėjams rūpi ne tik grožis ir estetika: Madų savaitėje – švarios ateities šauksmas

Nuotraukų galerijoje – naujausios „Balmain“, „Issey Miyake“ kolekcijos, pristatytos Paryžiuje penktadienį:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi