Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.29 15:13

Moliūgų karalienė iš Ramygalos derlių į rūsį neša tik tada, kai juo pasigroži visa giminė

Moliūgų karaliene vadinama ūkininkė derliaus rūsyje dar neslepia – laukia, kol daržo gėrybes apžiūrės visa giminė ir draugai. Į apžiūrą šalia Ramygalos esančiame ūkyje nuėjęs taip greit iš jos neišeisi, sudomins ir šeimininkės pasakojimas apie šią įvairiausių rūšių daržovę, ne visada gardiems patiekalams tinkančią.

Rudenį sveikina moliūgais

Salvina ir Alvydas Kievinai savotiškai švenčia rudenį: sodybos teritoriją išpuošė moliūgais ir laukia, kad žmonės važiuotų tų grožybių žiūrėti.

Moliūgai išdėlioti meniškomis kompozicijomis, krūvomis ir pavieniui, įterpti į rudeninių gėlių darželius, sukrauti į vežimaitį, moliūgais nužymėtas net takas į trobą.

Lauko virtuvės prieigos – lyg maža moliūgų galerija, čia jie sutupdyti į krepšius, pažerti ant žemės, užkelti ant geležinės krosnelės.

Didžioji moliūgų aistruolė yra S. Kievinienė. Apie šias daržoves ji žino absoliučiai viską, mėgsta jas ne tik auginti, bet ir iš jų gaminti įvairiausius patiekalus.

Moliūgų sėklų aliejus, firminis moliūgų keksas, aliejingomis sėklomis pagardinta duona, košė, troškiniai, trintos sriubos, sultys – čia tik maža dalis S.Kievinienės išvardintų patiekalų.

Svečiai čiupinės ir glostys

Rodydama didžiulę daržovių stirtą S. Kievinienė džiaugiasi, kad šiemet moliūgai gerai užderėjo, darže ji išaugino 28 skirtingų rūšių moliūgų, 20 iš jų tinka maistui, kitos dekoratyvios, tik dėl grožio.

Į šiltą rūsį žiemoti moliūgai dar nekeliaus.

„Laukiam giminaičių ir kitų svečių, kai visi pasigrožės šita rudenine karalyste, pačiupinės ir apglostys, kai vienus parduosim, kitus padovanosim, tada, kas liks, pasidėsim sau“, – sako moteris.

Susėdame lauko terasoje, kol šeimininkas bėga virti kavos, S.Kievinienė sako be moliūgų savo laukų nebeįsivaizduojanti.

Moliūgai nėra ūkininkų pragyvenimo šaltinis, pajamos už juos tik simbolinės. Kievinai augina ir pardavinėja braškes ir pomidorus, pastarųjų šiemet šiltnamiuose sunoko net 100 veislių.

Visa istorija publikuota „Panevėžio krašto“ laikraštyje, rugsėjo 28 d. numeryje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi