Gyvenimas

2019.09.27 21:52

„Mados alchemija“: plazda Agnės Kuzmickaitės drugeliai, pristatytos Dianos Vapsvės gyvenimo spalvos

LRT.lt2019.09.27 21:52

Kai Paryžiuje šurmuliuoja mados savaitė, Lietuvos sostinėje surengtas ne mažiau įdomus mados vakaras, kuriame savo kolekcijas pristato žinomi šalies kūrėjai. „Mados alchemija“ pavadintame renginyje – ir žymaus mados istoriko ir kolekcininko Aleksandro Vasiljevo pokalbiai apie asmenybes, kuriančias madą.

Penktadienio vakarą sostinėje surengtas teatralizuotas renginys „Mados alchemija. XX-XXI amžiaus stiliaus ikonos “. Vienas žymiausių pasaulyje mados istorikų Aleksandras Vasiljevas, profesorius, kolekcionierius, daugiau nei 30-ies knygų autorius, psichoanalitikas, televizijos laidų vedėjas ir lektorius pasakojo apie asmenybes, suformavusias šiuolaikinę madą – jos nesekė mados, o pačios kūrė tendencijas.

„Elegantiškumas daugiausia priklauso nuo moters intelekto ir jos sugebėjimo kūrybiškai pasirinkti kasdienės aprangos drabužius,“ – anksčiau sakė A. Vasiljevas, renginyje bandęs paaiškinti mados ikonų – žmonių, į kuriuos norėjo lygiuotis milijonai, paslaptis. Mados istorikas taip pat dalijosi įžvalgomis apie mados fenomeną ir mielai atsakinėjo žiūrovų klausimus.

Garsiausi šalies dizaineriai renginyje pristatė naujausias rudens ir žiemos drabužių kolekcijas.
Savo kūrybą renginyje pristatė dizainerė Agnė Kuzmickaitė, neseniai savo drugeliais papuošusi pasaulinio garso britų dainininkę Ritą Orą. Naujausios jos kolekcijos tema – savirealizacija ir sąmoningumas, kurie, kaip tvirtina pati dizainerė, yra didžiausias gyvenimo variklis ir pagrindinis kūrybos tikslas.

Elegantiški siluetai, subtilūs raštai, juodos ir baltos spalvų variacijos, simetriją sudrumsčiantys sprendimai, ant drabužių nugulę šūkiai ir neoninių spalvų detalės. Viso to netrūko šių metų rudeniui ir žiemai skirtoje kolekcijoje.

Kolekciją „Colours Of Life“ renginyje „Mados alchemija“ pristatė Diana Vapsvė, naujausias mados tendencijas atliepiančią kūrybą skirianti šiuolaikiškai miesto moteriai, ir darbe, ir laisvalaikiu norinčiai atrodyti stilingai. Dvyliktąjį kyrybos sezoną pasitinkanti dizainerė pirmą kartą savo kelyje pristatė raudonos spalvos drabužius.

Dalį naujos kolekcijos renginyje pristatė ir Erikos Vitulskienės mados namai. Pati Erika pasakojo, kad naujoji kolekcija nebus tik drabužiai, tai ir Zodiako ženklais paremtos išraiškos priemonės.

Susirinkusieji galėjo išvysti ir dizainerės Redos Budvilaitienės kolekciją „Mano Japonija“, ir proginių-vestuvinių darbužių kolekciją „Laimės rūmai 2020“. Anot kūrėjos, jos įkvėpimu tapo japonų kultūra, ypač japoniškasis kimono. Kolekcijoje dominavo griežtos linijos, standūs audiniai, sodrios spalvos.

Daugiau renginio akimirkų – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt