Naujienų srautas

Gyvenimas2019.09.27 12:01

Paryžiaus mados savaitėje – praeities ir ateities motyvų samplaika

LRT.lt 2019.09.27 12:01

Ketvirtąją Paryžiaus mados savaitės dieną podiumą užliejo spalvingi gyvūnų odos, širdžių ir gėlių raštai, žaižaruojantys blizgučiai, retro šukuosenos ir futuristiniai makiažai. Naujose rūbų kolekcijose mados kūrėjai „Chloe“, „Paco Rabanne“, Rick Owens, Manish Arora ir kiti pademonstravo kvapą gniaužiančią praeities ir ateities motyvų samplaiką.

Podiumu modeliai žengė apsirengę gepardo, leopardo ir zebro raštais išmargintais rūbais, tačiau visus juos nurungė ir gatvės stiliaus aprangos detalių karaliumi tapo gyvatės odos raštas. Juo buvo dekoruoti visą kūną dengiantys modelių kombinezonai, liemenės, batai. Taip mados kūrėjai dar kartą pademonstravo iš naujo atgimusio marginimo įvairiapusiškumą bei universalumą.

Mados namai „Chloe“ savo naują drabužių kolekciją pristatė pasirinkdami meilės temą. Drabužių kūrėjai ir modeliai kvietė mylėti ne tik kitus, bet ir ragino gilintis į save bei siekti savo svajonių. Pagrindinė mados kūrėjų drabužių kolekcijos ir jos pristatymo žinutė – padrąsinimas moterims nenustoti tobulėti ir visada siekti būti gerese savo versija.

Ant podiumo plaikstėsi laisvai krintančios suknelės, laisvo kirpimo kelnės ir įvairių formų lauko drabužiai – nuo įmantrių apsiaustų iki 70-ųjų įkvėptų odinių paltų ir švarkų.

Pirmą sykį vyriškų rūbų kolekciją pristatė ir mados namai „Paco Rabanne“. Žiūrovų akį traukė blizgančiais audiniais, spalvingais raštais ir retro stiliaus šukuosenomis pasipuošę modeliai, nepabijoję pasirodyti mūvėdami kojines ir avėdami sandalus.

2020 m. pavasario – vasaros „Paco Rabanne“ rūbų kolekcijoje – odė praėjusio amžiaus septintajam ir aštuntajam dešimtmečiams, kurie rūbuose atgimė ryškiais širdžių ir gėlių raštais, odine avalyne bei metaliniais motyvais aksesuaruose.

Praeities ir ateities sąveika atsispindėjo ir dizainerio Ricko Owenso kurtoje rūbų kolekcijoje. Įmantriomis šukuosenomis ir futuristiniais makiažais pasipuošę modeliai demonstravo griežtų formų drabužius su senovės civilizacijas primenančiomis detalėmis.

Manish Arora ir Rick Owens kolekcijų akimirkos – nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi