Gyvenimas

2019.09.26 11:05

Paryžiaus mados savaitėje – prisiminimai apie armijos uniformas ir dvariškių kasdienybę

LRT.lt2019.09.26 11:05

Trečioji Paryžiaus mados savaitės diena – tarsi kelionė per skirtingus šimtmečius. Vieni kūrėjai pristatė dvaro ponių apdarus primenančius drabužius, kiti atidavė duoklę kariavusiems pasauliniuose karuose.

Trečiąją Paryžiaus mados savaitės dieną kitų metų pavasariui ir vasarai skirtas kolekcijas pristatė dar dešimt dizainerių: „Lanvin“, „Mugler“, „Maison Margiela“, „Aalto“, „Lempaire“ ir kt.

Šįkart žiūrovų dėmesį traukė ne tik naujausių kolekcijų drabužiai, bet ir ant podiumo žengę modeliai. Prekės ženklo „Mugler“ kolekciją pristatė viena labiausiai vertinamų manekenių Bella Hadid, pademonstravusi kūno kojinę, prie kurios priderintas trumpintas griežto silueto švarkelis. Vogue.com „Mugler“ kolekciją vadina puošniai gundančia.

Mados namai „Maison Margiela“ ir jų kūrybos direktorius Johnas Galliano pristatė kolekciją, įkvėptą karo laikais dėvėtų seselių, armijos karininkų ar jūreivių uniformas.

„Istorijos apie viltį, herojus, laisvės kovas yra užmirštamos, nors istorija gali pasikartoti“, – rašoma mados namų išplatintame pranešime žiniasklaidai. Dėmesį patraukė ir vienas „Maison Margiela“ modelis, kuris pademonstravo neįprastą, kiek ekscentrišką eiseną.

Be gyvūnų kailio raštų dizainerio Drieso Van Noteno kolekcijoje atsirado ir stručio plunksnos.

Pūstos rankovės, šimtmečius menančių gobelenų ornamentai ir auksu tviskančios puošybos detalės tarsi prikelia ne poros dešimtmečių, o poros šimtmečių senumo madą.

„Mugler“, „Maison Margiela“, Drieso Van Noteno kolekcijų akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.